کرمان

آبگیری ۱۰۰ درصدی تالاب جازموریان بی‌سابقه است/انبار علوفه طبیعی و بهار دل‌انگیز در انتظار منطقه

آبگیری ۱۰۰ درصدی تالاب جازموریان بی‌سابقه است/انبار علوفه طبیعی و بهار دل‌انگیز در انتظار منطقه

مرجان شاکری مدیر کل محیط زیست استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان از آبگیری ۱۰۰ درصدی تالاب جازموریان خبر داد و اظهار کرد: این خبر خوشی‌ست که تالاب جازموریان ۱۰۰ درصد آبگیری شده است و طی هفته‌های آینده که سیلاب نشست می‌کند، می‌توان اظهارنظر دقیق‌تری داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه آبگیری تالاب جازموریان تاثیرگذاری بسیاری بر ریزگردها دارد، گفت: در بهار و تابستان با توفان شن و ریزگردها مواجه هستیم و این در شرایطی‌ است که با آبگیری تالاب جازموریان و رویش گیاهان شاهد کاهش ریزگردها و توفان شن در منطقه خواهیم بود.

مدیرکل محیط زیست استان کرمان از تاثیرات اکولوژیکی آبگیری تالاب جازموریان هم سخن به میان آورد و ادامه داد: آبگیری تالاب اثرات مهمی بر دامپروری منطقه دارد زیرا انبار علوفه طبیعی ایجاد می‌شود.

شاکری در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس که آیا نیازی هست مردم و مسؤولان در زمان آبگیری تالاب جازموریان اقدامی را انجام دهند که به نفع دریاچه باشد، تصریح کرد: بهتر است هیچ کاری انجام نشود و این قشنگ‌تر است زیرا تالاب راه خودش را پیدا می‌کند.

وی یادآور شد: آبگیری تالاب جازموریان در روزهای اخیر طی سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است و حتی در سال ۹۸ که بارندگی‌های خوبی داشتیم، اما ۸۰ درصد این تالاب آبگیری شد و بهار دل‌انگیزی را برای منطقه پیش‌بینی می‌کنیم.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ق/س


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا