بین الملل

آتش‌سوزی گسترده در یک کشتی مسافربری ایتالیایی + فیلم

آتش‌سوزی گسترده در یک کشتی مسافربری ایتالیایی + فیلم

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، گارد ساحلی یونان اعلام کرد که صدها نفر از یک کشتی که در ساعات اولیه روز جمعه بین یونان و ایتالیا آتش گرفت، نجات یافتند.

ویدئوی منتشر شده در یک رسانه یونانی، کشتی ۱۸۳ متری (۶۰۰ فوت) را نشان می‌دهد که در شعله‌های آتش و توده‌های بزرگ دود غرق شده است. به گفته مقامات، ۲۳۹ مسافر و ۵۱ خدمه در عرشه کشتی «یوروفری المپیا» با پرچم ایتالیا بودند که اغلب آن‌ها سوار کشتی‌های نجات برای انتقال به بندر جزیره «کورفو» شدند.

آتش‌سوزی گسترده در یک کشتی مسافربری ایتالیایی + فیلم

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، تاکنون گزارشی از کشته یا زخمی شدن شدید کسی نبوده و فقط یک نفر با مشکلات تنفسی به بیمارستان منتقل شده است. این کشتی از «ایگومنیتسا» بزرگترین بندر در غرب یونان حرکت کرده بود و به سمت بندر «بریندیزی» ایتالیا می‌رفت و با آن حدود ۹ ساعت فاصله داشت.

این آتش‌سوزی که علت آن مشخص نیست، در نزدیکی جزیره کورفو در دریای ایونی به وقوع پیوست. این کشتی بخشی از ناوگان «گروه گریمالدی» شرکت ترابری دریایی ایتالیایی بوده و ظرفیت تا ۵۶۰ مسافر را دارد. «پل کیپریانو» سخنگوی این شرکت به رویترز گفت که علت آتش‌سوزی هنوز در دست بررسی است، اما نشانه‌هایی وجود دارد که شروع آن از انبار کشتی بوده است. وی افزود: خسارت شدید است زیرا با وجود تلاش، خدمه نتوانستند آتش را خاموش کنند.

حداقل سه کشتی گارد ساحلی و یک کشتی پلیس مالی ایتالیا در عملیات نجات شرکت داشتند. در حادثه سال ۲۰۱۴، ۱۰ نفر بر اثر آتش‌سوزی یک کشتی حامل ۴۶۶ مسافر و خدمه هنگام حرکت از یونان به ایتالیا کشته شدند.

انتهای پیام/ خ


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا