سلامت

آخرین آمار کرونا در ایران/ ۷ فوتی و ۳۰۹ بیمار جدید

آخرین آمار کرونا در ایران/ ۷ فوتی و ۳۰۹ بیمار جدید

به گزارش روز سه شنبه یولن از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز – ۵ مهرماه ۱۴۰۱ – و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۰۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که از این تعداد ۱۰۶ نفر در مراکز درمانی بستری شدند و به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور از ابتدای شیوع این همه گیری به ۷ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۷۰۶ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، هفت بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۴ هزار و ۴۰۹  نفر رسید.

بر این اساس تا کنون ۷ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۷۴۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ ، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۱۶۸ نفر از بیماران در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون ۵۴ میلیون و ۷۸ هزار و ۴۱۴  آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

د️ر حوزه واکسیناسیون نیز برپایه آمار وزارت بهداشت تاکنون ۶۵ میلیون و ۷۹ هزار و ۹۱۷ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۶۹۷ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۹۳۷ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۵۵۱ دُز رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا