کهگیلویه و بویراحمد

آخرین وضعیت مهمترین و بزرگترین موقوفه کهگیلویه و بویراحمد

آخرین وضعیت مهمترین و بزرگترین موقوفه کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش یولن از یاسوج، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی گفت: پروژه خلیج فارس موقوفه مرحوم طاهری شهر یاسوج مهمترین طرح عمرانی استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش موقوفات است.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پروژه خلیج فارس در ۶ طبقه ساخته می‌شود که سه طبقه از این پروژه به پارکینگ با ظرفیت بیش از ۳۳۰ اتومبیل اختصاص می‌یابد و طبقات دیگر در قالب واحد‌های تجاری،اداری و … ساخته می‌شود.

 وی عنوان کرد: با افتتاح این طرح برای بیش از یک هزار نفر بصورت مستقیم و  غیر مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

وی عنوان کرد: موقوفه محمد حسین طاهری در میدان هفت تیر شهر یاسوج در زمینی به مساحت ۳۴۰۰مترمربع و در سه طبقه پارکینگ و سه طبقه تجاری در حال اجراست که خوشبختانه عملیات سفت کاری پارکینگ آن به اتمام رسید.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه زیربنای کل پروژه ۱۸ هزار مترمربع و مساحت کل طبقات پارکینگ ۱۰ هزار مترمربع است، گفت: با نصب تاسیسات روشنایی و مکانیکی، پارکینگ پروژه خلیج فارس موقوفه مرحوم طاهری شهر یاسوج به بهره‌برداری خواهد رسید.

 نصیرالاسلامی افزود: با تکمیل این پارکینگ گره ترافیکی شهر یاسوج حل خواهد شد که امید می‌رود با مشارکت بخش خصوصی شاهد تکمیل تاسیسات مکانیکی و برقی آن باشیم و سریعتر مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

وی در رابطه با عملیات واحدهای تجاری نیز گفت: با رایزنی به عمل آمده با نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه عملیات واحد تجاری موقوفه بزرگ خلیج فارس نیز بزودی آغاز می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: جلسه ای با حضور آقایان دکتر حاجیان ،مهندس الهی و مهندس فروتن جهت نهایی شدن بحث سرمایه‌گذاری و مشارکت بنیاد توسعه موقوفات در این پروژه بزرگ اطلاع داد.

نصیرالاسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شد نوع همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با بنیاد توسعه موقوفات کشور مشخص شود و به زودی شاهد آغاز به کار این پروژه بزرگ باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در مورد راه اندازی پارکینگ پروژه خلیج فارس که مردم انتظار خدمات رسانی آن را دارند باید گفت: با توجه به قوانین شهرداری و همچنین سلامت و امنیت مردم و این پروژه تا اتمام پروژه تجاری از جهت قانونی امکان استفاده از پارکینگ وجود ندارد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا