سمنان

آزادسازی ۹۴۰۰ مترمربع از اراضی باغی و کشاورزی شاهرود

آزادسازی ۹۴۰۰ مترمربع از اراضی باغی و کشاورزی شاهرود

به گزارش یولن از سمنان، غلامرضا خراسانیان، مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی به جد برخورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و باغات، سه فقره احکام قطعی که بدون اخذ مجوزهای قانونی به ساخت‌وساز بناهای غیرمجاز در باغات اقدام کرده بودند، با همراهی و همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط در شهرستان شاهرود اجرا و با اجرای این حکم‌ها، ۹ هزار و ۴۰۰ مترمربع از اراضی باغی شهرستان آزادسازی شد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه بنا به اظهارات کارشناسان مربوط ارزش بناهای غیرمجاز قلع و قمع شده یک میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان برآورد شده است، از تمام بهره‌برداران خواست تا قبل از اخذ مجوز از امور اراضی هیچ‌گونه بنا یا دیواری در اراضی زراعی و باغی احداث نکنند، تا از ایجاد چنین خسارات مالی به آنها جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی و باغی در اولویت برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان است، افزود: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی گام نخست در راستای امنیت غذایی و رفع وابستگی به واردات است.

خراسانیان گفت: مردم پیش از عقد قرارداد از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در مورد زمین مورد معامله استعلام کنند.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان همچنین از شهروندان خواست از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند.

انتهای پیام/۷۴۰۰۳/م/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا