کهگیلویه و بویراحمد

آسیب اظهارنظرهای غیرکارشناسی به کهگیلویه و بویراحمد/ توصیه احمدزاده به رسانه‌ها

آسیب اظهارنظرهای غیرکارشناسی به کهگیلویه و بویراحمد/ توصیه احمدزاده به رسانه‌ها

به گزارش یولن از یاسوج، سید علی احمدزاده در نشست شورای اداری با اشاره به اینکه موکب شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد در حال آماده‌سازی برای ایام اربعین است، گفت: پیش‌بینی می‌شود ۷۰ تا ۱۰۰ هزار نفر از استان برای ایام اربعین راهی کشور عراق شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: راهداری با همکاری شهرداری‌ها به فکر تامین اتوبوس برای این تعداد از زوار اربعین باشند.

وی عنوان کرد: تدارک لازم برای آب آشامیدنی و مواد غذایی این افراد دیده شده است و حمایت‌ها از واحد‌های درون استانی برای ایام اربعین صورت گرفته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اربعین را فرصتی مناسب برای خدمت به زوار امام حسین(ع) دانست و افزود: برای حمایت از هیئت‌های مذهبی مبلغی اختصاص داده شده است.

احمدزاده خاطرنشان کرد: برای موکب‌های استان در عراق و شلمچه نیازمند کولر هستیم که هر کدام از دستگاه‌ها یک دستگاه کولر برای نصب در موکب‌ها اختصاص دهند.

احمدزاده همچنین از اختصاص ۴۰ میلیارد تومان به زائرسرای استان در مشهد مقدس خبر داد و عنوان کرد: ۵ میلیارد از اعتبارات استانی، ۱۵ میلیارد اعتبارات سفر رییس جمهور و ۲۰ میلیارد تومان توسط خیرین به زائرسرای استان در مشهد اختصاص داده شد.

استاندار در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مدیران فرصت پیش آمده برای خدمت به مردم را قدر بدانند، گفت: فرصت خدمت مانند یک چشم بر هم زدنی تمام شود لذا توصیه می‌کنیم مدیران قدردان این فرصت باشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به مدیران با بیان اینکه هر چه سریعتر برنامه‌های خود را ساماندهی و پیگیری و از پرداختن به کارهای روزمره خودداری کنند، افزود: دولت برنامه‌های زیادی در استان دارد و قرار است کهگیلویه و بویراحمد در چند شاخص از جمله آب،راه، برق و گاز از محرومیت خارج شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از طرح‌ها در استان تعطیل بودند اما در دولت سیزدهم احیا شدند گفت: اعتبارات پروژه‌های بزرگ استان در متمم سفر رییس جمهور دیده شده اما هنوز مبلغی به استان تخصیص داده نشده که معاون اجرایی رئیس جمهور وعده داده که تا نوروز ۱۴۰۲، یک هزار میلیارد تومان از متمم اعتبارات به استان تخصیص یابد.

وی با بیان اینکه ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات سفر آیت‌الله رئیسی به کهگیلویه و بویراحمد بود، گفت: در دهه فجر امسال چند ابر پروژه از جمله سد چم‌شیر،. کارخانه قند، جاده پاتاوه به دهدشت و پتروشیمی گچساران به بهره‌برداری می‌رسد و کلنگ چند ابر پروژه دیگر نیز به زمین زده می‌شود.

استاندار با تاکید بر اینکه جهاد تبیین مدنظر مدیران استان باشد، گفت: بسیج سازندگی به همراه آبفا در حال آبرسانی به ۱۸۵ روستا هستند اما عملکرد آنها در سامانه ثبت نشده است که هر چه سریعتر این کار انجام شود.

احمدزاده در ادامه سخنان خود در نشست شورای اداری افزود: در حادثه سیل همه دستگاه‌ها و امکانات استان پای کار بودند و خوشبختانه نه تنها فوتی نداشتیم بلکه کسی در این حادثه هم مصدوم نشد، وزیر کشور هم نمره قابل قبولی به استان داد که از زحمات تیپ ۴۸ فتح، بسیج، سپاه، هلال احمر، راهداری، امور عشایر و همه دستگاه‌ها قدردانی می‌کنم.

استاندار با اشاره به در پیش بودن هفته دولت بر بیان خدمات و دستاوردها تاکید کرد و گفت: برای خدمت به مردم هزینه‌ها شده و کارهایی صورت پذیرفته که در این هفته میزان دست‌یابی به اهداف دولت چه از طریق تریبون نماز جمعه و چه صدا و سیما و رسانه‌ها به اطلاع مردم رسانده شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود مهلت جذب اعتبارات را به مدیران متذکر شد و عنوان کرد: برای جذب اعتبارات تا پایان شهریور به مدیران مهلت داده شده است اما در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۰ شهریور آخرین مهلت جذب اعتبارات است.

احمدزاده در پایان ضمن قدردانی از همراهی و همکاری صدا و سیما و رسانه‌های استان گفت: اظهار نظرهای غیرکارشناسی به استان آسیب می‌زند و موجب مشوش شدن اذهان می‌شود لذا توصیه می‌کنم اصحاب رسانه از انتشار اظهارنظرهای غیرکارشناسی در سایت‌ها خودداری کنند…

انتهای پیام/۸۲۰۲۴


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا