بین الملل

آغاز مرحله تازه‌ مقاومت در کرانه باختری برای دفاع از مسجدالاقصی

آغاز مرحله تازه‌ مقاومت در کرانه باختری برای دفاع از مسجدالاقصی

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، گردان‌های شهید «عزالدین القسام» شاخه نظامی حماس، شامگاه دوشنبه با صدور بیانیه‌ای مسئولیت عملیات شهادت‌طلبانه بامداد شنبه گذشته در شهرک صهیونیست‌نشین ارئیل در کرانه باختری را برعهده گرفت.

این گروه فلسطینی تأکید کرد که این عملیات، پاسخی به تجاوز وحشیانه و ظالمانه رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی و نمازگزاران است و رژیم صهیونیستی نیز عواقب آن را در نظر نگرفت.

گردان‌های القسام تصریح کرد که به این عملیات مجاهدان خود افتخار می‌کند؛ مجاهدانی که در کنار سایر نیروهای مقاومت فلسطین در سراسر اراضی اشغالی این کشور به مبارزه مشغول هستند. در این بیانیه تأکید شد که عملیات مذکور، آخرین عملیات از این دست نخواهد بود.

«طارق عزالدین» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در کرانه باختری در واکنش به این خبر گفت: پذیرش مسئولیت عملیات ارئیل از سوی کتائب القسام گواه این است که عملیات‌های استشهادی در کرانه باختری به شدت ادامه دارد.

عز الدین تاکید کرد:این امر نشان می‌دهد که مقاومت فلسطین پشتیبان عملیات‌های مقاومت در کرانه باختری و در پس آنهاست و عملیات ارئیل نمونه افتخار آمیزی بود و ما خواهان یکپارچگی صفوف و حمایت از مقاومت هستیم.

وی افزود: جنبش جهاد اسلامی این عملیات دلیرانه را که نیروهای کتائب القسام با وجود اوضاع امنیتی پیچیده انجام دادند، تبریک می‌گوییم.

«عبداللطیف القانوع»  سخنگوی حماس هم تاکید کرد: پذیرش مسئولیت عملیات ارئیل پایه گذار مرحله جدیدی در مقاومت برابر اشغالگری در کرانه باختری برای دفاع از مسجد الاقصی است.

وی افزود: این اتفاق، نشانه آمادگی مقاومت برای حفاظت از مسجد الاقصی و ناکام گذاشتن همه تلاش‌ها برای تقسیم آنجاست.

القانوع گفت: رژیم اشغالگر اگر مرتکب هر حماقتی علیه مسجد الاقصی یا هر تجاوزی علیه ملت فلسطین شود، گلوله آتش و تفنگ‌های القسام این رژیم را در تمام میادین به آتش خواهد کشید.

ابومجاهد، مسئول دفتر اطلاع رسانی کمیته‌های مقاومت هم بیانیه القسام را پیامی قوی به دشمن توصیف و تاکید کرد: این عملیات حامل پیام‌هایی قوی و متعدد به رژیم اشغالگر است و بیانیه القسام  نتایج خود را خواهد داشت و حرف مقاومت در کرانه باختری  همچنان رو به افزایش است.

ارتش رژیم موقت صهیونیستی بامداد روز شنبه از تیراندازی در نزدیکی شهرک صهیونیستی ارئیل در شمال کرانه باختری خبر داد. در این تیراندازی یک نگهبان امنیتی شهرک ارئیل با شلیک دو فلسطینی مسلح کشته شد.

نیروهای اشغالگر صهیونیست پس از این حادثه اقدام به بستن ورودی منطقه سلفیت کردند.

به عقیده کارشناسان، انتخاب این شهرک صهیونیستی در کرانه باختری برای اجرای عملیات، به چالش کشیدن بزرگ برای نیروهای اشغالگر اسرائیلی به شمار می‌آید.

انتهای پیام/خ


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا