قم

آیت‌الله مکارم شیرازی: برنامه برخی رسانه‌های حوزه زنان در شان آنها نیست/ توجه ویژه به مسائل فرهنگی در صدا و سیما

به گزارش یولن به نقل از روابط عمومی استانداری قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، اظهار داشت: در مورد زنان با مسائل پیچیده‌ای مواجه هستیم، قبل از انقلاب زنان رها بودند و قید و بندی نبود و بعد از انقلاب نسبت به مساله زنان حساسیت‌هایی ایجاد شد.

این مرجع تقلید شیعه افزود: پس از انقلاب بی بندی و باری‌ها اصلاح و تلاش شد وضعیت زنان تبدیل به شرایط اسلام پسند شود، در این‌جا عده ای فرزانگان و علما دست به کار شدند و برنامه‌هایی برای زنان تدوین کردند.

وی بیان کرد: یکی از مدارسی که برای زنان ایجاد شد جامعه الزهرا بود که واقعا ارزشمند است و پیشرفت‌های خوبی دارد و چند هزار زن و دختر در آن جا پرورش یافته اند.

آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: پایه این تحولات به دست امام خمینی(ره) بنا نهاده شد و ایشان مرکزی را برای تربیت دختران انقلابی ایجاد کردند که بسیار وسیع است و امکانات خوبی دارد و تعداد دانش پژوهان آن نیز قابل توجه است.

وی خاطرنشان کرد: این مرکز به سرعت مراحل رشد و پیشرفت را پیمود و طلاب خواهر از مرحله پایین دروس دینی خودشان را سپری کرده و درس خارج را گذرانده اند که نشان می دهد استعداد زیادی دارند که در مدت کوتاهی مدارج را پیموده اند، این مراکز باید تقویت شود.

این مرجع تقلید شیعه گفت: متاسفانه برخی از رسانه‌ها در حوزه زنان برنامه‌هایی را دنبال می‌کنند که مورد پسند اسلام و شان زنان نیست و باید مسئولین در حوزه زنان توجه ویژه‌ای به رفع آسیب‌ها داشته باشند.

وی افزود: یک مقام مسئول باید برای مسائل فرهنگی زنان در صدا و سیما تلاش کند و راه دیگر نیز همین انجمن‌های زنان است، ضمن اینکه باید از ریشه شروع کنیم و با توجه به اینکه آموزش اهمیت زیادی دارد باید از دبستان و مدارس و دانشگاه شروع کرد.

آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: اگر مدارس از نظر اسلامی برای دختران موقعیت خوبی باشد و با متون اسلامی پرورش یابند تحولات خوبی اتفاق می افتد، باید آموزش براساس آموزه‌های دینی باشد.

وی اظهار داشت: همچنین باید از وسایل تبلیغاتی استفاده کرد مانند صدا و سیما و روزنامه‌ها و فضای مجازی، این‌ها همه ترییبون‌هایی است که می‌توانند مسائل را پوشش دهند، تا به حال کارهای زیادی شده اما ضعف‌هایی وجود دارد.

این مرجع تقلید شیعه بیان کرد: باید در مورد زنان نص شریعت پیاده شود، متاسفانه عده ای مخالف این امر هستند، البته نباید در این زمینه تندروی هم باشد، چرا که هم بی تفاوتی و هم تندروی در حوزه زنان آسیب‌زاست.
وی گفت: امید است در دولت و مجلس فعلی که به موضوعات دینی و مذهبی اهمیت داده می‌شود کمر همت را برای اعتلای فرهنگی ببندند و از کارهای فردی پرهیز شود.

انتهای پیام/۷۸۰۲۳


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا