البرز

ابعاد مختلف جهاد تبیین باید بررسی و اجرایی شود

ابعاد مختلف جهاد تبیین باید بررسی و اجرایی شود

به گزارش یولن از کرج، آیت‌الله سید محمد مهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز، در خطبه‌های نماز عید فطر کرج ضمن تبریک عید بندگی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمانان جهان، گفت: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس حماسی و بی مثال بود که پیامی برای دنیا داشت. مردم نشان دادند با وجود تمام تلاش دشمنان برای ایجاد شکاف میان مردم و حکومت، پیوند نسلی در جامعه اسلامی برقرار است.

وی ادامه داد: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس امسال حماسی، پر شور، پر نشاط، با انگیزه و با صلابت مردم بود که جای تشکر دارد ضمن آنکه حضور جوانان و نوجوانان در این راهپیمایی نشان داد که با عزم و همت بالا در پای آرمان های اسلام و انقلاب محکم و قدرتمند ایستاده اند و قدم هایشان را در گام دوم قدرتمند تر برخواهند داشت.

آیت الله حسینی همدانی گفت: دشمنان تلاش کردند تا آرمان های انقلاب را در دفاع از مستضعفان و به خصوص فلسطین را از مردم گرفته و به دنبال این بودند که مردم در راهپیمایی روز قدس حضور نداشته باشند؛ به همین منظور شعارهایی را درست کرده و یک عده نیز دنباله رویشان شدند اما حضور همین نوجوانان نشان داد که انقلاب با قدرت در حال حرکت است و در همین روزهای حساسی که عده ای از سران منطقه به دنبال عادی سازی روابط با اسراییل پلید و منحوس هستند مردم دنیا به خصوص ایرانی ها و جوانان ما با حضور قدرتمند خود نشان دادند که فلسطینی ها تنها نیستند.

وی بیان کرد: در واقع پیام این حضور این بود که مردم انقلابی ایران مانند روز اول پر نشاط و جهادی از ارزش ها و آرمان‌ها در مقابل زورگویان پلید عالم دفاع کرده و سر سوزنی عقب نشینی نخواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در البرز در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت شهید مطهری اشاره کرد و گفت: این متفکر اسلام شناس، مجاهد دشمن شناس، کسی بود که مقتضیات دوران را جلوتر از زمان خودش بررسی می کرد، جامعه شناسی که در جریانات فکری، سیاسی و ارزش های انقلابی مصمم بود و پاسخ آنها را محکم می داد.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اهمیت جهاد تببین بیان داشت: مصادیق بارز جهاد تبیین ، مجاهدان عرصه تبیین هستند که یکی از کسانی که با تبحر و ژرف اندیشی عمیق پاسخ دشمنان اسلام را در زمان مناسب می داد و جلوی انحراف را می گرفت شهید مطهری بود.

وی ضمن گرامیداشت روز معلم و تکریم مقام معلمان تصریح کرد: آموزگاران تلاش می کنند تا دانش آموزانی را از نظر علمی و معنوی به رشد برسانند و مسوولیت خطیری بر عهده دارندو البته مشکلاتی که دارند نباید مانع خدمات آنها شود.

نماینده ولی فقیه در البرز با بیان اینکه به مشکلات معلمان هر چه سریع تر باید رسیدگی شود ،گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند «خرج کردن در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است» البته خود این افراد نیز باید مراقب باشند که به عنوان مطالبات صنفی مورد سوء استفاده قرار نگیرند و از مجاری قانونی مسایل خودشان را پیگیری نمایند.

آیت الله حسینی همدانی افزود: معلمان باید روحیه امید و اقتدار را در فرزندان خودشان زنده نگه داشته و عزت و عزتمندی را در آنها تقویت کرده و در تلاش برای استقلال کشور تاکید کنند.

وی در ادامه سخنان خود به درگذشت مرحوم نادر طالب زاده مستند ساز انقلابی اشاره کرد و گفت: این شخصیت، متفکر در عرصه فرهنگ و هنر انقلاب و مبارز در جبهه مقاومت و جهادگر بود؛ کسی که سالیان طولانی در حالی که مورد بی مهری ها قرار گرفته بود جلوی انحراف و تحریف ایستاد و با ارائه راهکارهایی فاخر و ارزنده از جبهه فرهنگی انقلاب دفاع کرد و برای اعتلای هنر انقلاب در داخل و خارج از کشور دلسوازنه پای کار ایستاده بود؛ در واقع درک درست از زمانه، شناخت صحیح و روش های دشمن سبب شد تا مورد هجمه تیرهای مسموم قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در البرز در بخش دیگری از سخنان خود به جهاد تببین اشاره کرد و گفت: جهاد تببین بحث تک بعدی نیست، همانگونه که در همین ابتدای سال وقتی سخنرانی مقام معظم رهبری را دقت کرده باشید در ابتدا از ضرورت رشد و اصلاح امور اقتصادی کشور سخن گفتند و از اقتصاد دانش بنیان گفتند و در ادامه در خصوص اقتصاد و نقش تولید را تببین فرمودند.

وی افزود: این مهم نشان داد که یکی از ابعاد تببین به تصویر کشیدن آثار تقویت تولید ملی برای از بین بردن و کم کردن مشکلات اقتصادی و بهبود رفاه اجتماعی در کشور است که بایستی به این مساله پرداخت چرا که جامعه نیاز به این مهم دارد.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه با اشاره به دستور قرآن کریم مبنی بر ارتقای قدرت و قوت جامعه مسلمانان تصریح کرد: طبق دستور قرآن باید با این روش دشمنان ترساند که بر همین اساس مسلمانان باید مسلح به انواع سلاح و شیوه های تبلیغی برای ایجاد ارعاب در دشمنان باشند و در این بین نباید فرصت را از دست داد.

وی ادامه داد: یکی از همین روش های تبلیغی فضای مجازی است که از آن تنها به عنوان تهدید نباید به آن نگاه کرد شاید زمان زیادی را از دست داده باشیم اما توان جبهه فرهنگی کشور آنقدر بالا است که با با روش های روان شناسی دقیق و هوشمندانه جلوی دیکتاتوری رسانه های مستکبران را بگیرد به عنوان مثال همین سرود سلام فرمانده در راهپیمایی روز قدس که همگی بازخورد آن را در دنیا دیدیم نشان داد که در این عرصه چقدر می توانیم قدرتمندانه وارد شویم.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: در این بین از رئیس جمهور تقاضا داریم که به داد فضای مجازی برسد که تاخیر در آن آثار و خسارت های فراوانی را بر جای خواهد گذاشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم تکریم روزه اولی ها اشاره کرد و گفت: انتظار ما از خانواده های این نوجوانان این است که آنها را مورد تکریم بیشتری قرار بدهند چرا که آثار فراوانی برای آینده آنها و کشور خواهد داشت.

وی ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید فطر اظهار کرد: امیدواریم که خداوند در این عید بهترین جایزه برای ما که کرامت، عزت و تقوی است را قرار داده و در هر سویی که پیامبر و اولادش عبور می کنند ما را نیز سهیم و شریک نماید.

نماینده ولی فقیه در البرز در بخش دیگری از سخنان خود به شعار سال اشاره کرد و گفت: شعار سال باید توسط مسؤولان استان تببین و یک برنامه مدونی برای اجرایی ساختن آن تنظیم و در این بین نیز از مردم بخواهند که مردم بدانند برای تحقق کردن این شعار سال چه کمکی باید انجام بدهند.

انتهای پیام/ج


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا