خراسان جنوبی

اتصال ۲۲ روستای دیگر خراسان جنوبی به شبکه ملی اطلاعات

اتصال ۲۲ روستای دیگر خراسان جنوبی به شبکه ملی اطلاعات

مصطفی بهی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار یولن از بیرجند، اظهار داشت: در ادامه روند توسعه ارتباطات روستایی استان، طی یک ماه گذشته ۲۲ روستای دیگرخراسان جنوبی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

وی افزود: از نیمه دی ماه تا کنون ۱۶ سایت توسعه ارتباطات در استان خراسان جنوبی راه اندازی یا ارتقا یافته است.

وی گفت: از این تعداد ۲ سایت روستا‌های مهدی آباد درمیان و بوآباد سربیشه جدید الاحداث هستند که شبکه تلفن و اینترنت پرسرعت همراه را برای ۴ روستای دیگر استان با جمعیتی بالغ بر ۱۲۰ خانوار برقرار کرده است.

وی افزود: علاوه بر این طی این مدت ۱۴ سایت تلفن همراه روستایی نیز به تکنولوژی نسل چهار ارتقاء پیدا کرده اند که پوشش اینترنت پرسرعت همراه را در ۱۸ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۸۶۰ خانوار برقرار کرده اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: سایت‌های تلفن همراه روستا‌های گازار، چاه حوض، چاه زرد، گزخت، لجونک سفلی، خانکوک، امیرآباد قائن، اندریک، سیدال، سلطانی علیا، علی آباد چاه شند، کلات جنگل، کهنو و استند، ۱۴ سایتی هستند که به تکنولوژی نسل ۴ ارتقاء پیدا کرده اند.

بهی افزود: این پروژه‌ها از محل منابع طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین اعتبار و با همکاری اپراتور‌های ارتباطی اجرایی شده اند.

وی گفت: با شتاب خوبی که توسعه ارتباطات روستایی گرفته است از ابتدای دولت حدود ۳۰۰ روستای استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و این روند برای اتصال باقی مانده روستا‌ها طی یکسال آینده، ادامه دارد.

پایان پیام/۳۶۳۵/ف


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا