زنجان

اجرای ۱۲ هزار برنامه فرهنگی و تبلیغی در زنجان/۸ کتابخانه عمومی افتتاح می‌شود

اجرای ۱۲ هزار برنامه فرهنگی و تبلیغی در زنجان/۸ کتابخانه عمومی افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری یولن از زنجان، محمد رضاخانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان زنجان آماری از تعداد عضویت کتابخانه‌های عمومی استان ارائه کرد و اظهار داشت: سال قبل ۴۹ هزار و ۱۲۶ نفر عضو کتابخانه‌ای عمومی بودند که امسال باید به ۸۰ هزار نفر برسد، البته بر اساس افق جمعیتی این آمار باید به ۲۰۰ هزار نفر برسد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با اشاره به اینکه تعداد منابعی که در کتابخانه‌ها داریم یک میلیون و ۴۷۰ هزار نسخه است، اضافه کرد: امروز زیربنای کتابخانه‌های استان به ۳۷ هزار متر مربع است که باید به ۴۰ هزار و ۱۰۴ متر برسد.
وی با اشاره به اینکه تعداد کتابخانه‌ها هم ۹۸ باب است که امسال به ۱۰۶ باب خواهد رسید، افزود: برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی و ترویجی هم در سال گذشته ۱۱ هزار و ۴۵۱ مورد بود که امسال به ۱۲ هزار و ۳۰ برنامه خواهد رسید.
رضاخانی افزود: وصول درآمد از محل منابع شهرداری‌ها هم ۳ میلیارد و ۸۲۳ میلیون تومان بوده است که امسال باید به ۷ میلیارد تومان برسد.
رضاخانی با بیان اینکه جذب کتب اهدایی از طریق جشنواره اهدای کتاب باید به ۵۰ هزار جلد برسد، گفت: امسال باید ۸ باب کتابخانه هم باید افتتاح شود.
وی با اشاره به اینکه امسال ۲۲ باب کتابخانه عمومی باید تجهیز شود، اضافه کرد: از جمله موضوعاتی که در اداره کل پیگیر آن هستیم، ساخت کتابخانه مرکزی، کتابخانه شهید مدرس خرمدره، کتابخانه عمومی زیتون شهر آب‌بر است.
رضاخانی با اشاره به تخریب بخشی از کتابخانه روزبه به علت عدم قابل استفاده بودن آن افزود: متاسفانه مبلغی که برای بازسازی آن در نظر گرفته شده بود، هنوز اختصاص نیافته و مجبور به تحویل آن هستیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان درباره فعالیت کتابخانه‌ها در روستاها نیز گفت: کتابخانه‌های عمومی سیار روستایی در جایی که امکان ساخت کتابخانه نیست سیار را داریم.
معاون شهردار زنجان نیز درباره سهم نیم درصدی شهرداری‌ها نیز گفت: سال قبل ۲ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان پرداخت شده است، اما انتظار داریم گزارشاتی که درباره پرداخت سهم نیم درصد شهرداری‌ها وجود دارد، باید موثق باشد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا