بین الملل

احتمال تصویب بسته ششم تحریم‌های اروپا علیه روسیه از زبان نخست‌وزیر هلند

احتمال تصویب بسته ششم تحریم‌های اروپا علیه روسیه از زبان نخست‌وزیر هلند

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، باوجود عدم موفقیت اتحادیه اروپا برای تصویب ششمین بسته تحریمی علیه روسیه به بهانه جنگ در اوکراین، «مارک روته» نخست‌وزیر هلند از احتمال تصویب آن در آینده نزدیک می‌گوید.

روته شامگاه دوشنبه گفت به‌نظر او اتحادیه اروپا می‌تواند ظرف هفته جاری درباره بسته ششم تحریم‌ها علیه روسیه به اجماع برسد که مصرف نفت و گاز روسیه را در اسرع وقت متوقف کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، روته در نشست خبری مشترک در دوبلین با «مایکل مارتین» همتای ایرلندی خود توضیح داد: «به عنوان مصرف کنندگان عمده نفت و گاز روسیه، اساساً در حال تأمین مالی جنگ وحشتناک پوتین هستیم. ما باید هر چه زودتر به آن پایان دهیم».

وی همچنین افزود: «هر دوی ما هر کاری از دستمان بر می‌آید انجام می‌دهیم تا بسته ششم را به نتیجه برسانیم. من هنوز فکر می‌کنم این کار باید در سطح ۲۷ عضو اتحادیه اروپا انجام شود، زیرا از نظر رسمی و قانونی ما به اتفاق آرا در این مورد نیاز داریم و من هنوز فکر می‌کنم این امکان وجود دارد».

دوشنبه هفته قبل بود که «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه هنوز به توافقی درباره بسته ششم تحریم‌ها علیه روسیه دست نیافته است.

این در حالی است که «آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان همان‌روز گفته بود اتحادیه اروپا برای دستیابی به توافق بر سر بسته ششم تحریم‌ها علیه روسیه به چند روز دیگر زمان نیاز دارد.

کشورهای غربی به سردمداری آمریکا از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در منطقه دونباس، تحریم‌های گسترده‌ای را نه تنها بر مسکو بلکه بر بلاروس نیز اعمال کرده‌اند و بهانه آنها نیز کمک این کشور به روسیه برای جنگ در اوکراین است.

با این حال «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه ضمن محکوم کردن تحریم‌های غرب علیه کشورش  به بهانه جنگ اوکراین، گفت اقتصاد روسیه با عزت در برابر ضربه تحریم‌ها مقاومت می‌کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/خ


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا