بین الملل

ادعای رسانه صهیونیستی درباره جزئیات سفر وزیر خارجه ترکیه به فلسطین اشغالی

ادعای رسانه صهیونیستی درباره جزئیات سفر وزیر خارجه ترکیه به فلسطین اشغالی

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، گمانه‌زنی‌ یک شبکه تلویزیونی در فلسطین اشغالی از تدارک «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه برای سفر هفته جاری به فلسطین اشغالی حکایت دارد.

شبکه «کان نیوز» رژیم صهیونیستی خبر داد که مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه می‌خواهد در سفر آتی خود به اسرائیل که ممکن است همین هفته انجام شود از کوه معبد (حرم قدس شریف) دیدن کند».

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پُست» ضمن باز نشر این خبر به سراغ وزارت خارجه رژیم صهیونیستی رفته و صحت و سقم خبر تدارک وزیر خارجه ترکیه برای انجام این سفر را جویا شده است.

بنا بر گزارش این رسانه، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که جزئیات سفر آتی چاووش اوغلو «هنوز نهایی نشده است» و در نتیجه به گزارش‌ کان نیوز پاسخی نداده است.

اواخر فروردین ماه بود که وزیر خارجه ترکیه از برنامه خود برای سفر به فلسطین اشغالی سخن گفت. مولود چاووش اوغلو گفته بود: «در نظر دارم هفته سوم می (اواخر اردیبهشت- اوایل خرداد) به اسرائیل بروم».

به دنبال سفر اواسط اسفندماه سال گذشته «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی به ترکیه و میزبانی رجب طیب اردوغان از او، روابط آنکارا و تل‌آویو گرم شده است.

رئیس‌جمهور ترکیه البته به ادعای حمایت از فلسطین ادامه داده و بعد از انتقادات از سفر هرتزوگ مدعی شد: «اقداماتی که برای روابط سیاسی-اقتصادی با اسرائیل انجام می‌دهیم یک موضوع است و قضیه بیت‌المقدس موضوعی دیگر. راه دفاع مؤثر از آرمان فلسطین، داشتن یک رابطه معقول، منطقی، منسجم و متعادل با اسرائیل است».

پس از سفر سفر اسحاق هرتزوگ به آنکارا و دیدار او با رجب طیب اردوغان، «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در سفری به آتن پایتخت یونان گفت: «همه می‌دانند روابط بین اسرائیل و ترکیه بهبود پیدا کرده و این امری سرّی نیست»(جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا