سلامت

ارائه رایگان خدمات دندانپزشکی گروه‌های هدف در روستاها

ارائه رایگان خدمات دندانپزشکی گروه‌های هدف در روستاها

به گزارش روز سه شنبه یولن از وبدا، زهرا سیدمعلمی  گفت: گروه های هدف کودکان از بدو تولد تا ۱۴ سال، مادران باردار و مادران شیرده بوده و  برای سایر افراد غیر گروه های هدف نیز در شهرها و روستاها خدمات سلامت دهان ودندان تا ۶۰ درصد کاهش تعرفه داشته است.

مدیرکل سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، اظهارداشت: تخفیف ها بیشتر برای خدمات پیشگیری و ترمیمی یعنی خدمات پایه و بنیادین قرار داده شده تا مردم به پیشگیری سوق پیدا کنند.

 سیدمعلمی با بیان این که یکی از مهم ترین موضوعات در ارائه خدمات سلامت، گسترش دسترسی مردم به خدمات و کاهش هزینه ها از جیب در جهت ایجاد رضایتمندی بیشتر در مردم است، گفت: این تعدیل ها به استناد مصوبه هیات وزیران در تعرفه های خدمات سلامت دهان و دندان در مراکز جامع سلامت انجام شد.

وی ادامه داد: اقدام دیگر در جهت افزایش دسترسی مردم به خدمات دندانپزشکی، گسترش پوشش بیمه ای خدمات دهان ودندان است. برنامه وزارت بهداشت افزایش عمقی پوشش خدمات بیمه در دندانپزشکی است که بیمه ها پیش از این در بحث تعداد دندان و نوع خدمت محدودیت هایی قائل شده بودند.

 سیدمعلمی بیان کرد: شیار پوش (فیشور سیلانت) دندان های دائمی ۶ و ۷ تا سن ۱۴ سالگی و ترمیم کلیه دندان های شیری و دائمی بدون هیچگونه محدودیت دندانی و سنی افراد، تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: افزایش پوشش بیمه های پایه برای سه خدمت مهم دندانپزشکی که تاکنون بیمه نبوده است، نیز در دست اقدام است که شامل پانسمان (پالپوتومی) دندان های شیری و دائمی، درمان عصب زنده دندان های دائمی و نیز درمان ریشه برای دندان های دائمی خواهد شد.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا