بین الملل

ارتش انگلیس: روسیه عملیات در دونباس را تشدید کرده است

ارتش انگلیس: روسیه عملیات در دونباس را تشدید کرده است

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، بعد از کنترل روسیه بر شهر بندری و راهبردی «ماریوپل» در جنوب شرقی اوکراین، لندن از تشدید عملیات نظامی روس‌ها در منطقه دونباس خبر داد.

رکن اطلاعات ارتش انگلیس امروز (سه‌شنبه) گفت: «روسیه شدت عملیات خود را در دونباس افزایش داده است زیرا به دنبال محاصره سوِرودونسک، لیشانسک و روبیژن است. در حال حاضر محورهای شمالی و جنوبی این عملیات با حدود ۲۵ کیلومتر از قلمرو تحت کنترل اوکراین جدا شده است».

به نوشته وبگاه این سازمان، در این بیانیه ادعا شده است: «اوکراینی‌ها با مواضع دفاعی که به خوبی در منطقه حفر کرده‌اند، شدیداً در حال مقاومت هستند. عملیات نیروی مشترک با سابقه طولانی مدت اوکراین احتمالاً فرماندهی و کنترل مؤثر این جبهه را حفظ می‌کند».

وزارت دفاع انگلیس در گزارش خود اذعان کرد: «با این حال، روسیه به موفقیت‌های محلی دست یافته است که بخشی از آن به دلیل تمرکز واحدهای توپخانه است».

این نهاد اطلاعاتی نظامی همچنین ارزیابی کرد: «تصرف منطقه سورودونتسک توسط روسیه، کل استان لوهانسک را تحت اشغال روسیه قرار می‌دهد. علی‌رغم اقدامات اصلی روسیه در حال حاضر، این عملیات تنها بخشی از کارزار روسیه برای تصرف دونباس است».

در پایان این بیانیه آمده است: «اگر خط مقدم دونباس بیشتر به سمت غرب حرکت کند، این امر خطوط ارتباطی روسیه را گسترش خواهد داد و احتمالاً نیروهای آن را با مشکلات تدارکات لجستیک بیشتری مواجه خواهد کرد».

پیش از این نیز خبرگزاری «رویترز» با اشاره به قطع صادرات گاز روسیه به فنلاند، نوشته بود که دولت روسیه از روز شنبه عملیات نظامی ویژه در منطقه دونباس را تشدید کرده است (جزئیات بیشتر).

وزارت دفاع روسیه هم اعلام کرده که از آغاز عملیات نظامی ویژه، نیروهای مسلح روسیه ۱۷۴ هواپیما، ۱۲۵ بالگرد، ۹۷۷ پهپاد، ۳۱۷ سامانه موشکی ضدهوایی، ۳۱۹۸ تانک و سایر خودروهای زرهی جنگی، ۴۰۸ سامانه راکت‌انداز چند منظوره، ۱۶۲۲ قبضه توپخانه و خمپاره و همچنین ۳۰۷۷ خودروی نظامی ویژه را منهدم کرده‌اند.

انتهای پیام/ص


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا