بین الملل

ارتش یمن: فرودگاه‌های دوبی و ابوظبی را هدف حملات موشکی و پهپادی قرار دادیم

ارتش یمن: فرودگاه‌های دوبی و ابوظبی را هدف حملات موشکی و پهپادی قرار دادیم

به گزارش گروه بین الملل یولن، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که نیروهای مسلح یمن، امروز به وعده خود عمل کردند.

سریع ضمن هشدار مجدد به کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی، گفت که این کشورها، ضربات دردناک بیشتری متحمل خواهند شد.

وی با بیان اینکه عملیات نظامی «طوفان» یمن را در پاسخ به تجاوزات ائتلاف انجام دادیم، تأکید کرد که در این عملیات، نیروهای یمنی، فرودگاههای دبی و ابوظبی را هدف موشک و حملات پهپادی قرار دادند.

سریع تأکید کرد، این عملیات در پاسخ به افزایش حملات ائتلاف متجاوز بوده است که در پی آن، برخی از مواضع مهم و حساس امارات هدف قرار گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در توضیح جزئیات این عملیات گفت: «عملیات با پنج موشک بالستیک و بالدار و چند پهپاد صورت گرفت و به اهداف خود دست یافت».

سریع همچنین به شرکتهای خارجی و شهروندان و افراد مقیم در امارات هشدار داد که نیروهای مسلح یمن، در گسترش بانک اهداف خود تردید نخواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد، این بانک اهداف شامل مواضع و مراکز بسیار با اهمیت خواهد بود و این افراد باید برای حفظ جان خود، از این مراکز دوری کنند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در پایان تأکید کرد، تا زمانی که تنش خصمانه امارات علیه یمن ادامه داشته باشد، باید امارات را یک کشور ناامن قلمداد کنند.

در همین ارتباط، چندی پیش «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله با هشدار به امارات متحده عربی گفته بود: «ما به امارات توصیه می‌کنیم به اقدامات تنش‌زای خود ادامه ندهد چون اگر این تنش ادامه پیدا کند، یمن مجبور به حمله به عمق خاک این کشور خواهد شد.»

به گفته او معامله‌ای میان ریاض و ابوظبی وجود دارد که طبق آن، عربستان استان‌های جنوبی یمن را به امارات تحویل می‌دهد و امارات هم تمام ظرفیت‌های نظامی خود را در یمن به کار خواهد گرفت.

در پی پیشرفت‌های موشکی و پهپادی چشمگیر ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و در تیررس قرار گرفتن شهرهای ابوظبی و دبی و اثبات آن با حمله پهپادی سال ۲۰۱۷ به عمق خاک امارات، این کشور طی یک مانور سیاسی مدعی عقب‌نشینی تدریجی از صحنه جنگ یمن شد.

 اخیرا در پی تلاش‌های مزدوران وابسته به امارات برای پیشروی به سوی استان شبوه، بار دیگر صنعاء هشدارهای خود را از سر گرفت و به مقامات این کشور کوچک تاکید می‌کند که بانک تهیه شده از اهداف برای حمله در امارات، در تیررس موشک‌ها و پهپادهای یمن قرار خواهد گرفت. اما ابوظبی که بی‌توجه به این هشدارها به اقدامات متجاوزانه خود در یمن ادامه می‌داد، امروز بار دیگر، تذکر عملی صنعاء را دریافت کرد.

انتهای پیام/

 

 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا