سلامت

استاندار کرمان: خدمات انجمن حمایت از بیماران سرطانی یاس در جنوب‌شرق کشور نظیر ندارد

استاندار کرمان: خدمات انجمن حمایت از بیماران سرطانی یاس در جنوب‌شرق کشور نظیر ندارد

به گزارش یولن، محمدمهدی فداکار در حاشیه بازدید از پروژه‌های انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان (یاس کرمان) که از عصر چهارشنبه شروع شد و تا شامگاه ادامه داشت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این انجمن مراکز متعددی را برای آموزش و درمان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی کرمان گذاشته است افزود: این انجمن اینک سه پروژه درمانی بزرگ در دست ساخت و تجهیز دارد که از خیران، مردم و نیز شرکت های بزرگ معدنی درخواست می کنیم برای حمایت از بیماران سرطانی کمک کنند.

وی ادامه داد:  نخستین بازدید امروز از مجموعه درمانی در میدان خواجو بود که توسط یک خانواده خیر در حال ساخت است و امیدواریم تا پایان امسال برای درمان و بستری بیماران سرطانی به بهره‌برداری برسد.

استاندار کرمان گفت: بخش آنکولوژی و هماتولوژی انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نیز توسط  خیران در بیمارستان افضلی پور در دست ساخت است.

پروژه های انجمن خیریه یاس کرمان بزرگترین مرکز شیمی درمانی و پرتو درمانی جنوب شرق کشور به شمار می رود.

وی با اشاره به هزینه‌بر بودن تجهیز مجموعه رادیوتراپی و انجام خدمات وابسته به انجمن خیریه یاس  تصریح  کرد: در این مجموعه تجهیزات هایتک (فناوری پیشرفته) استفاده می‌شود که کمک بسیار بزرگی به بیماران سرطانی در استان خواهد کرد.

استاندار کرمان: خدمات انجمن حمایت از بیماران سرطانی یاس در جنوب‌شرق کشور نظیر ندارد

فداکار با اشاره به اینکه کارهای بسیار بزرگی در مجموع خیریه یاس انجام شده است تصریح کرد: به طور مثال تا حالا برای مجموعه رادیوتراپی انجمن یاس ۱۰۰ میلیارد تومان از مردم کمک گرفته شده و شاید قیمت هزینه شده را اگر امروز حساب کنیم چیزی بیش‌ از سه برابر این عدد باشد؛ مجموعه زمینی که برای این مجموعه‌ها استفاده شده بیش‌ از ۴۰۰ میلیارد تومان است.

استاندار کرمان از سه پروژه زیرساختی انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان یاس کرمان شامل کلینیک تخصصی آنکولوژی صالحین، مرکز پرتو درمانی و رادیوتراپی یاس و مرکز شیمی درمانی یاس بازدید کرد. 

به گزارش یولن انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان یاس کرمان سازمان مردم‌نهاد غیرانتفاعی و غیرسیاسی است که سال ۱۳۸۸ به همت جمعی از پزشکان آنکولوگ و شماری از اعضای هیات علمی دانشگاه و نیز تعدادی از افراد خیراندیشان کرمان ماموریت خود را به منظور حمایت مالی و غیر مالی از بیماران مبتلا به سرطان و خانواده های آنان و همچنین کاهش هزینه های بار بیماری از طریق پیشگیری، غربالگری و ارتقای سلامت جامعه آغاز کار کرده است.

استاندار کرمان: خدمات انجمن حمایت از بیماران سرطانی یاس در جنوب‌شرق کشور نظیر ندارد

این مجموعه حدود ۶ هزار نفر از بیماران بی بضاعت استان کرمان و برخی دیگر استان های همجوار را زیر پوشش خدمات دارد و ضمن ارائه خدمات درمانی رایگان به آنان، سایر امکانات موردنیاز جنبی درمان مانند اسکان رایگان را ارائه می دهد.

محمدرضا بهرامی مدیرعامل این انجمن به همراه شماری از اعضای هیات مدیره این مجموعه و نیز برخی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمان، فداکار استاندار دیار کریمان را در این بازدید همراهی کردند.

اخیرا مراسم گلریزان و جشن تولد ۱۳ سالگی انجمن خیریه یاس برگزار شد و در آن مراسم مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان یاس کرمان با درخواست از خیران و مردم برای تکمیل ۲ پروژه مهم و حیاتی رادیوتراپی و شیمی‌درمانی در شهر کرمان گفت: تکمیل این ۲ طرح بزرگ که در نوع خود در کشور نیز کم نظیر است دستکم به ۴۰ میلیارد تومان نیاز دارد.

جزییات بیشتر سخنان بهرامی مدیرعامل انجمن خیریه یاس در این زمینه و نیز گزارش خبرنگار یولن از آن جشن که با حضور استاد حسین خواجه امیری( ایرج) خواننده پیشکسوت کشورمان همراه بود و اهدای کمک های قابل توجهی را نیز از سوی خیران به همراه داشت در لینک های زیر می توانید مطالعه کنید:

  • ۴۰ میلیارد تومان نیاز ۲ پروژه بزرگ درمان بیماران سرطانی جنوب شرق ایران در کرمان
     
  • واگویه دختر ۱۹ ساله سرطانی: مهربانی را به فردا موکول نکن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا