بین الملل

استقبال حماس و جهاد اسلامی از گزارش عفو بین‌الملل

استقبال حماس و جهاد اسلامی از گزارش عفو بین‌الملل

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «هشام قاسم» رئیس دایره رسانه‌ای جنبش حماس در خارج از فلسطین از تلاش‌های سازمان عفو بین‌الملل برای تهیه گزارش درباره آپارتاید رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان قدردانی کرد.

قاسم گفت که این گزارش واقعیت فاجعه‌بار ملت تحت اشغال فلسطین را توصیف و تأکید می‌کند که رژیم اشغالگر یک رژیم آپارتاید است که سیاست تبعیض نژادی را در اراضی اشغالی فلسطین اعمال می‌کند و در واقع این گزارش بار دیگر رژیم صهیونیستی را که سال‌های متمادی تحت حمایت کشورهای بزرگ استعماری بوده، رسوا کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه‌ای ضمن استقبال از گزارش عفو بین‌الملل، بر ضرورت اتخاذ موضع بین‌المللی برای پایان دادن به حمایت از رژیم اشغالگر تأکید کرد که با برخی از واژه‌هایی که در این گزارش آمده، مخالف است از جمله اینکه از رژیم اشغالگر به عنوان «دولت یهودی» نام برده شده است.

همچنین وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در واکنش به گزارش عفو بین‌الملل تأکید کرد که این گزارش بار دیگر ثابت کرد که اسرائیل یک رژیم آپارتاید است که بایستی مورد مؤاخذه قرار گیرد. سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی با اشاره به استفاده رژیم صهیونیستی از سیاست آپارتاید علیه فلسطینیان، از آن به عنوان نظام وحشیانه و نقض آشکار حقوق بشر یاد کرده است.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا