بین الملل

اعتراض دمشق به سازمان ملل درباره حملات رژیم صهیونیستی

اعتراض دمشق به سازمان ملل درباره حملات رژیم صهیونیستی

 به گزارش گروه بین‌الملل یولن، فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه امروز یکشنبه، درباره حملات رژیم صهیونیستی، پیام اعتراضی به آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد فرستاد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از مقداد گزارش داد، تداوم حملات رژیم صهیونیستی به سوریه، به سطح تجاوز هدفمند و سیستماتیک رسیده، و موضع سوریه، مبتنی بر رد تجاوز و در معرض خطر قرار دادن امنیت و صلح در خاورمیانه است.

وی با بیان اینکه سوریه نسبت به خطر و عواقب این مسئله تأکید کرده است، گفت که سوریه این حملات را تهدیدی برای امنیت و صلح بین‌الملل و نقض اصول حقوق و قوانین بین‌الملل می‌داند.

وزیر خارجه سوریه خاطر نشان کرد، محکوم نکردن حملات مداوم صهیونیستها، رژیم صهیونیستی را تشویق کرده است که به حمله به اراضی سوریه ادامه دهد و این مسئله، اعتبار و کارآیی سازمان ملل را زیر سؤال می‌برد.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی روز گذشته حملات هوایی به سوریه انجام داد، ولی پدافند هوایی این کشور با اهداف متخاصم در آسمان مصیاف در غرب استان حماه مقابله کرد.

یک منبع نظامی سوری گفت که دشمن صهیونیستی حمله‌ای هوایی از بخش شمال لبنان انجام داد و طی آن برخی نقاط در منطقه الوسطی را هدف قرار داد. این منبع نظامی اضافه کرد که پدافند هوایی سوریه با این حمله مقابله کرده و تعدادی از موشک‌ها را سرنگون کرد.

دولت سوریه بارها اعلام کرده است رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه‌ای و غربی آن از گروه‌های تکفیری تروریستی که علیه دولت سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند. ارتش سوریه تاکنون بارها محموله‌های تسلیحاتی و مهمات ساخت اسرائیل را از گروه‌های تروریستی مستقر در سوریه کشف کرده است.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به صورت متناوب با استفاده از حریم‌هوایی لبنان یا از طریق بلندی‌های اشغالی جولان  به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند. نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان بارها گزارش داده‌اند رژیم صهیونیستی روزانه قطعنامه‌های سازمان ملل را نقض کرده و به حریم هوایی لبنان تجاوز می‌کند. 

انتهای پیام/.

 


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا