فرهنگ و هنر

اعزام کاروان ویژه ۶۰ نفره جانبازان به حج/ امسال چند ایثارگر حاجی می‌شوند؟

اعزام کاروان ویژه ۶۰ نفره جانبازان به حج/ امسال چند ایثارگر حاجی می‌شوند؟

سیدمستجاد حسینی، مدیرکل امور اردویی و ورزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت‌وگو با گروه حماسه و مقاومت یولن با اشاره به اعزام زائران ایثارگر در حج تمتع ۱۴۰۱ بیان داشت: با تلاش‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران سهمیه ایثارگران در حج سال جاری به ۲ هزار و ۲۴۰ نفر تخصیص پیدا کرد که این سهمیه به اولویت‌های والدین شهدا و جانبازان ۷۰ درصد، جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد، همسران و فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و در نهایت جانبازان ۲۵ درصد به بالا تخصیص تعلق گرفت.

وی درباره برخی مشکلات حج ایثاگران افزود: یک سری از ایثارگران مشکل واکسن مننژیت داشتند که این مشکل برطرف شد. تعداد معدودی هم به علت مابه‌التفاوت افزایش قیمت حج از سوی عربستان انصرافی داشتیم که افراد دیگری از ایثارگران جایگزین آن‌ها شدند.

حسینی با اشاره به ثبت‌نام ایثارگران در کاروان‌های عادی سازمان حج و زیارت ابراز داشت: اعزام حجاج ایثارگر از ۲۳ خردادماه آغاز می‌شود. ۶۰ نفر هم در قالب کاروان ویژه ایثارگران به عربستان اعزام می‌شوند که هر جانباز یک همراه دارد؛ همچنین یک پزشک که سابقه کار با جانبازان را دارد، در این کاروان حضور خواهد داشت؛ البته زمان اعزام این کاروان ویژه از مبداء تهران مشخص نیست. 

وی ادامه داد: امکانات متناسب با ایثارگران در مدینه و مکه از جمله تردد جانبازان ویلچری با ماشین‌ مخصوص، خدمات مرتبط با ویلچر و غیره در نظر گرفته شده است. این در حالی که ایثارگران در مدت حضور در سرزمین‌های نور به طور مرتب پایش سلامت خواهند شد.

مدیرکل امور اردویی و ورزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان خاطرنشان کرد: باید از عزیزان ایثارگر پوزش بطلبم به خاطر اینکه عربستان شرط سنی برای اعزام زائران حج در نظر گرفت و طبیعی است که برخی نتوانند ثبت‌نام کنند. کرونا و اعزام نشدن حجاج در این ۲ سال هم موجب شد نتوانیم تعداد بیش‌تری از ایثارگران را برای حج تمتع سال جاری اعزام کنیم که در این زمینه عذرخواهی می‌کنم. إن‌شاءالله در سال‌های آینده بتوانیم این عزیزان را میزبانی کنیم.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا