البرز

البرز بدنبال بهره برداری از فرصت تهاتر نفتی

البرز بدنبال بهره برداری از فرصت تهاتر نفتی

به گزارش یولن از کرج، مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، در دیدار با پیمانکار یک شرکت مالزی که روز یکشنبه صورت گرفت، ضمن ابراز خرسندی از روند روابط دو کشور مسلمان ایران و مالزی، گفت: البرز نیروهای متخصص و توانمند فراوانی دارد که همواره در عرصه‌های مختلف سازندگی نقش‌های ماندگاری داشته‌اند و این دو کشور می‌توانند توان مهندسی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران بیش از ۴۰ سال است که در تحریم های سخت مالی و اقتصادی قرار دارد از این رو با محدودیت‌هایی در خصوص تبادل ارز و فناوری و تجهیزات مواجه است.

عبداللهی گفت: اکنون برای بهره‌برداری از فرصت‌ها، درصدد هستیم که با اشتراک ظرفیت‌ها بین ایران و مالزی از ظرفیت تهاتر نفتی برای اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی استفاده کنیم.

وی افزود: اجرای طرح های دو طبقه کردن آزادراه تهران-کرج-قزوین به عرض ۱۲.۵ متر و طول ۲۲ کیلومتر، پروژه بزرگراه جنوبی کرج به طول ۲۷ کیلومتر، ایجاد مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت ۶۵۰ لیتر بر ثانیه، احداث بیمارستان ۸۰۰ تا هزار تختی در البرز از جمله پروژه‌های پیشنهادی و کلیدی برای استان است.

استاندار البرز گفت: همچنین اجرای پروژه تصفیه خانه آب شرب ۵۶۰ لیتر بر ثانیه، ساخت شهرک های مسکونی ارزان قیمت و با کیفیت همراه با زیرساخت های لازم برای اقشار آسیب پذیر جامعه، ساخت و آماده سازی نیروگاه های خورشیدی و سی اچ پی و تامین واگن برای خط ۲ قطار شهری کرج و همچنین اتوبوس‌های شهری نیز از جمله پیشنهادهای استاندار البرز به شرکت مالزیایی بود.

وی افزود: البته تفاهم نهایی منوط به ارزیابی دقیق قیمت‌ها و همچنین بررسی دقیق نحوه عملکرد این شرکت خواهد بود.

اعضای این شرکت مالزیایی هم آمادگی خود را برای اجرای پروژه‌ها اعلام کردند و مقرر شد که پس از اعلام موافقت البرز در خصوص توجیه مالی و عملکرد آنها، تفاهم نامه‌های نهایی را امضا خواهند کرد.

انتهای پیام/ج


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا