بین الملل

المشاط: آتش‌بس در یمن تقریبا ملغی شده است

المشاط: آتش‌بس در یمن تقریبا ملغی شده است

به گزارش گروه بین الملل یولن، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن شامگاه امروز شنبه به شدت از لغو پروازهای یمن توسط ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی انتقاد کرد.

خبرگزاری رسمی یمن (سبأ) به نقل از المشاط گزارش داد، لغو پیاپی پروازها از فرودگاه صنعاء توسط ائتلاف سعودی باعث شده است که آتش‌بس تقریبا از بین برود.

وی تصریح کرد، لغو مکرر پروازها همچنین باعث می‌شود که شهروندان از این آتش‌بس محروم شوند. این مقام یمنی در دیدار با «عبدالوهاب الدر» وزیر حمل و نقل این کشور، بر بازگشایی مسیرها در استان تعز و سایر استانها تأکید کرد.

در این دیدار همچنین به قتل، غارت و تجاوز به مسافران توسط ائتلاف متجاوز سعودی پرداخته شد. الدره هم گفت که بازگشایی مسیرهای اصلی، باعث خوشحالی مردم و کاهش درد و رنج آنان خواهد شد.

 در همین ارتباط، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن و رئیس هیأت مذاکره‌کننده صنعاء، شامگاه پنجشنبه گذشته، بیانیه‌ای در ارتباط با تمدید آتش‌بس در یمن صادر کرد.

محمد عبدالسلام اعلام کرد: «پس از بحث و بررسی‌های طولانی‌ با سازمان ملل و دیگر طرف‌ها و ارسال پیامی از طرف سازمان ملل برای رئیس شورای عالی سیاسی [یمن]، پذیرش تمدید آتش‌بس بنابر انگیزه‌های انسانی امکان پذیر شد» (جزئیات بیشتر).

عربستان سعودی به همراه امارات و چند کشور عربی و با حمایت آمریکا و کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی از فروردین ۱۳۹۴ جنگ همه جانبه‌ای علیه ملت یمن آغاز کردند، ولی هنوز نتوانسته‌اند اهداف خود را محقق کنند.

انتهای پیام/.


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا