فرهنگ و هنر

امام قبل از عملیات والفجر ۸ به فرماندهان چه گفتند؟ +صوت منتشر نشده از حاج قاسم

امام قبل از عملیات والفجر ۸ به فرماندهان چه گفتند؟ +صوت منتشر نشده از حاج قاسم

یولن ـ گروه حماسه و مقاومت: سپهبد شهید قاسم سلیمانی در نهم تیرماه سال ۱۳۶۵ در جمع همرزمانش در بحبوحه عملیات کربلای یک، از نقش قدرت ایمان و توکل بر خدای متعال در برابر نیروهای دشمن سخن به میان آورده است.

آنچه در ادامه می‌شنوید، سخنان منتشرنشده از سپهبد شهید قاسم  سلیمانی است که یولن، این صوت تاریخی را برای نخستین‌ بار منتشر می‌کند:

 

امام قبل از عملیات والفجر ۸ به فرماندهان چه گفتند؟

بارها امام در خیلی از صحبت هایشان فرمودند که «بر خدا توکل کنید که منبع قدرت است» و امام خودش در مبارزاتشان و در این بحران‌های بزرگی که به عنوان رهبر و مسؤول و فرمانده، می‌شود گفت که ناخدای کشتی است که در تمام طوفان‌ها چرخیده.

شما اگر انقلاب اسلامی ایران را یک کشتی در نظر بگیرید ناخدایش امام است. در یک دریای پر از تلاطم، از جنگ تحمیلی، از فشارهای اقتصادی، از کودتاها، از جنگ منافقین تا مسائل بسیار بسیار زیادی که در منطقه بوده، در این شش ساله امام چگونه این کشتی را از گیر این موج‌ها، این حماسه‌ها و این وضعیت‌ها پیچانده و رد کرده است.

امام به ما توصیه می‌کند و به ما اصرار دارد که بر خدا توکل کنید و به خدا اطمینان داشته باشید. من یادم است بعد از بدر قبل از والفجر ۸ که رفته بودیم خدمت حضرت امام، جمله‌ای که حضرت امام به فرماندهان فرمودند این بود که «به نصرت الهی اطمینان داشته باشید».

انتهای پیام/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا