بین الملل

انتشار ویدئویی نادر از «محمد الضیف» فرمانده کل «القسام»

انتشار ویدئویی نادر از «محمد الضیف» فرمانده کل «القسام»

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «کتائب القسام» (گردان‌های القسام) فیلمی جدید و نادر از فرمانده کل خود «محمد الضیف» منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، ویدئوی مذکور مربوط به سال ۲۰۰۶ است، زمانی که الضیف در برنامه «فی ضیافه البندقیه» شبکه «الجزیره» ظاهر شده است. البته در این ویدئو نیز مانند همیشه صورت محمد الضیف پوشیده شده و مشخص نیست .

 

 

«محمد دیاب ابراهیم المصری» معروف به محمد الضیف سرشناس‌ترین فرمانده نظامی فعلی فلسطین پس از «یحیی عیاش» است که پس از توسعه ساختار و بنیان جنبش حماس، هم‌اکنون فرماندهی شاخه نظامی این جنبش و ستادکل آن را برعهده دارد.

لقب الضیف به معنای مهمان از آنجا به وی داده شده که به خاطر تهدیدهای رژیم صهیونیستی مرتب جای خود را عوض می‌کند.

رژیم صهیونیستی در هشت اقدام نافرجام پیشتر تلاش کرده بود که الضیف را ترور کند؛ اما تا به امروز موفق به این کار نشده است. (جزئیات بیشتر)

در حمله رژیم صهیونیستی به منزل وی در غزه طی جنگ ۲۰۱۴ همسر محمد الضیف «وداد» و پسر شیرخواره او «علی» به شهادت رسیدند اما خود الضیف زنده ماند.

سردار «اسماعیل قاآنی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از جنگ اخیر غزه و تل‌آویو (سیف القدس در سال ۲۰۲۱) در نامه‌ای به محمد الضیف از وی با عنوان «شهید زنده» یاد کرده بود .

انتهای پیام/م


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا