بین الملل

انتقاد محمود عباس از سکوت آمریکا در برابر جنایت‌های تل‌آویو

انتقاد محمود عباس از سکوت آمریکا در برابر جنایت‌های تل‌آویو

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا سه‌شنبه شب (دیشب) با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تماس تلفنی برقرار کرد و دو طرف اوضاع فلسطین را بررسی کردند.

خبرگزاری فلسطین (وفا) گزارش کرد که عباس در این تماس تلفنی با اشاره به ناتوانی جامعه جهانی از وادار کردن رژیم صهیونیستی به پایبندی به قطعنامه‌های بین‌المللی، توقف تجاوزات این رژیم و نیز سکوت آمریکا در برابر این تجاوزات، گفت که رهبران فلسطینی در صدد اتخاذ اقداماتی برای مقابله با تجاوزات اسرائیل هستند.

دو طرف همچنین آخرین تحولات و اوضاع خطرناک اراضی فلسطینی و تشدید حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در قدس اشغالی را بررسی کردند.

عباس تأکید کرد که در پرتو نبودن افق سیاسی و حمایت بین‌المللی از فلسطینیان، شانه خالی کردن اسرائیل از تعهداتش و استمرار اقدامات یکجانبه به خصوص در قدس و تجاوزات شهرک‌نشینان صهیونیست علیه مسجدالأقصی، نمی‌توان در برابر این وضعیت سکوت کرد.

وی همچنین حذف نام سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) از فهرست تروریسم آمریکا، بازگشایی کنسولگری آمریکا در قدس شرقی و دفتر ساف در واشنگتن را ضروری خواند.

بلینکن نیز بر پایبندی دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به راه‌حل دو دولت، توقف توسعه شهرک‌سازی، حفظ وضعیت تاریخی موجود در قدس، توقف طرد فلسطینیان از محله‌های قدس و توقف اقدامات یکجانبه تأکید کرد و گفت که دولت بایدن به بازگشایی کنسولگری آمریکا در قدس پایبند است و دولت آمریکا بزودی هیأتی بلندپایه جهت مهیا کردن زمینه سفر بایدن به فلسطین و منطقه، اعزام می‌کند.

بایدن تصمیم دارد اواخر ژوئن به فلسطین اشغالی و رام‌الله سفر کند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که دولت آمریکا تمایل دارد تحقیقات درباره قتل «شیرین ابو عاقله» خبرنگار فلسطینی انجام شده و عاملان آن تحت پیگیرد و مجازات قرار گیرند.

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا