فرهنگ و هنر

انجمن اعتصابی نویسندگان هالیوود با تهیه کنندگان به توافق رسید

انجمن اعتصابی نویسندگان هالیوود با تهیه کنندگان به توافق رسید

روز گذشته انجمن نویسندگان آمریکا که ۱۴۶ روز در اعتصاب بودند و متنی روی کاغذ نیاوردند با تهیه کنندگان بزرگ بر سر حقوق قانونی خود به توافق رسیدند تا هالیوود بتواند نفس راحتی بکشد.

انجمن نویسندگان و استودیوهای اصلی و پخش‌کننده‌ها به توافقی آزمایشی با عقد یک قرارداد جدید سه ساله دست یافته‌اند که به معنی پایان دادن به اعتصاب ۱۴۶ روزه است که آسیب زیادی به تولید محتوا برای صنعت فیلم وارد کرده است.

مذاکره کنندگان انجمن نویسندگان آمریکا و اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون پس از ۵ روز مذاکره پشت سر هم دیروز یکشنبه به خط پایان رسیدند. روز چهارم یعنی شنبه هم امید رسیدن به توافق مطرح شده بود و بحث بیشتر بر سر مسائل پیچیده و پیشگامانه و جزئیات دقیق درباره استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوا بود.

کمیته مذاکره کننده انجمن نویسندگان در ایمیلی که ساعت ۷:۱۰ بعد از ظهر برای اعضایش ارسال کرد، نوشت: با افتخار می‌توانیم بگوییم که این معامله استثنایی است، با دستاوردها و حمایت‌های معنادار برای نویسندگان در هر بخش.

با این حال هنوز اعتصاب لغو نشده تا فرآیند تأیید و تصویب قرارداد عملی شود اما از یکشنبه شب به حالت تعلیق درآمده است. به نظر می‌رسد سه‌شنبه دستور رسمی برای لغو رسمی اعتصاب علیه تهیه‌کنندگان داده شود.

جزئیات قرارداد هم تا زمانی که قرارداد تکمیل نشود، منتشر نخواهد شد. کمیته رهبری انجمن نویسندگان روز سه‌شنبه در مورد پیمان نهایی رأی می‌دهد و قرارداد برای تصویب به ۱۱ هزار عضو انجمن ارسال می‌شود.

این اعتصاب که از ۲ ماه می آغاز شد پس از نزدیک به ۵ ماه سرانجام خواست‌های اعضای خود را محقق شده می‌بیند. همبستگی شدید و فعالیت‌های بی‌وقفه توسط اعضا نشان داد که از چه قدرتی برخوردار هستند.

انجمن بازیگران هم که از ۱۴ جولای اعتصاب کرده به سرعت به انجمن نویسندگان برای غلبه بر بزرگترین موانعی که با اتحاد تهیه کنندگان بزرگ وجود داشت، تبریک گفت و افزود همچنان متعهد به دستیابی به شرایط لازم برای اعضای خود هستیم.

در پیام آنها آمده است: ما همچنان به اعتصاب خود ادامه می‌دهیم و همچنان از مدیران عامل استودیوها و پخش کننده‌ها می‌خواهیم به میز مذاکره برگردند.

۲۴۵۲۴۵

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا