کرمان

اهدای مدال جوانمردی و پهلوانی کشور به قاضی فداکار کرمانی

اهدای مدال جوانمردی و پهلوانی کشور به قاضی فداکار کرمانی

به گزارش یولن از کرمان، در آیینی با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمان، مدیرکل ورزش و جوانان و پیشکسوتان و پهلوانان هیات زورخانه‌ای و پهلوانی، مدال جوانمردی و پهلوانی کشور به همراه سپاسنامه معاون وزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون و دبیر ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی کشور به قاضی مسعود توکلی‌زاده اهدا شد.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان در این آیین با اشاره به اینکه قاضی توکلی‌زاده الگوی بسیار خوبی را به جامعه قضایی کشور ارائه کردند، تاکید کرد: در شرایطی که دشمنان علیه جامعه قضایی و قضات کشور سم پاشی کرده و ناجوانمردانه به این قشر خدوم تاخت و تاز می‌کنند، اقدام قاضی فداکار کرمانی، تلاش‌ها و خیرخواهی قضات را به خوبی نشان داد.

وی افزود: اقدام قاضی توکلی‌زاده که با روحیه پهلوانی، جهاد و ایثار برای نجات جان یک متهم جان خود را به خطر انداخت و در این مسیر آسیب بدنی جدی به وی وارد شد، مایه افتخار است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: پهلوانی در هر عرصه‌ای محقق می‌شود و بسیار خرسند هستیم که با اقدام قاضی توکلی‌زاده، این فرهنگ در دستگاه قضایی نیز به خوبی جلوه‌گر شده است.

حمیدی با اشاره به اینکه ورزش و جوانان دو حوزه مهم و تاثیرگذار در جامعه است، تاکید کرد: استان کرمان ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه‌های ورزش و جوانان دارد که جزء استعدادها و سرمایه‌های ملی به شمار می‌روند و هر چه به این دو حوزه توجه شود، سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: ارتباط نزدیک و مستقیمی بین توجه به ورزش و مسائل جوانان و کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرایم وجود دارد و هر چه مردم را بیشتر به سوی ورزش‌های همگانی یا قهرمانی سوق دهیم، آسیب‌های اجتماعی و جرائم کاهش خواهد یافت.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان ادامه داد: درصدی از مددجویان زندانها، جوانان بین ۲۰ تا ۴۰ ساله هستند که موضوعی دردناک است و این درد باید به خوبی حس شود تا بدانیم چرا جوانان در اوج نشاط و بالندگی که باید عمر خود را صرف خدمت به مردم و توسعه کند، درگیر زندان شده‌اند.

حمیدی با اشاره به این که در زندان‌ها تلاش زیادی برای بازپروری و اصلاح مددجویان انجام می‌شود، تأکید کرد: نقش ورزشکاران به ویژه ورزشکاران زورخانه‌ای و پهلوانی در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد قابل تقدیر است.

وی ابراز کرد: در سطح حاکمیت باید اراده قوی به منظور آسیب‌شناسی جدی در حوزه سیاست‌گذاری‌های حوزه جوانان و ورزش شکل گیرد تا میزان آسیب پذیری قشر جوان و نوجوان کاهش یابد و با تدوین برنامه‌های کارشناسی و هدفمند، از بروز آسیب‌های اجتماعی و جرایم پیشگیری شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پهلوانی واقعی در عرصه خدمت، ایثار، شهادت و ولایتمداری بوده است و الگوی بسیار مناسبی برای همه اقشار به شمار می‌رود.

 حمیدی با اشاره به اینکه در حوزه‌های مختلف پهلوانان زیادی وجود دارد که خالصانه تلاش می‌کنند، گفت: پهلوان از خود گذشته و برای مردم تلاش و از این رو خداوند نام پهلوانان را بلند آوازه می‌کند.

وی تصریح کرد: علاوه بر روحیه ورزش و ورزشکاری، باید روحیه پهلوانی که همان روحیه ایثار و ازخودگذشتگی است را در جامعه بیش از پیش ترویج کنیم.

میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان نیز به فعالیت ۴۸ هیات ورزشی استانی اشاره و بیان کرد: در شهرستان‌های استان نیز یک هزار و ۱۰۰ هیات ورزشی فعالیت و در مجموع ۱۱۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در استان کرمان حضور دارند.

وی افزود: تقریبا ۱۰ درصد جمعیت استان مخاطب ورزشی هستند و ۱۱۰ سازمان مردم نهاد نیز در این حوزه فعالیت دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۲۰ تیم ورزشی از استان کرمان در رقابت‌های کشوری حضور دارند، عنوان کرد: در رقابت‌های پارالمپیک نیز چهار ورزشکار از استان کرمان اعزام شده‌اند که سه مدال را به خود اختصاص داده‌اند.

پاریزی یادآور شد: دومین یادواره شهدای ورزشکار ۱۹ خردادماه در استان کرمان برگزار می‌شود.

کامیابی پیشکسوت ورزش زورخانه‌ای استان کرمان نیز در این نشست گفت: اقدام قاضی فداکار کرمانی در نجات جان متهم، اقدامی بیش از پهلوانی است.

میرحسینی رئیس هیات پهلوانی و زورخانه‌ای استان کرمان نیز گفت: فرهنگ پهلوانی را می‌توان در ایثار، گذشت و فروتنی تفسیر کرد و شهدا بهترین الگوهای پهلوانی هستند.

وی از سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک پهلوان، قهرمان و جوانمرد یاد کرد و گفت: امروز مکتب این شهید گرانقدر را به عنوان بزرگترین پهلوان معاصر به جوانان خود آموزش می‌دهیم.

رئیس هیات پهلوانی و زورخانه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی با عدل، انصاف و تصمیم قاضی معنا می‌یابد و آرای صادره از این دستگاه گاهی آرای تادیبی و گاهی تعزیری است، خاطرنشان کرد: وقتی قاضی جوانی از جان خود برای نجات جان فردی که به عنوان متهم در دادگاه حضور داشته است، مایه می‌گذارد و فرد را نجات می‌دهد، یک پهلوان واقعی است و امروز اینجا هستیم که از این قاضی فداکار تقدیر کنیم.

میرحسینی گفت: افتخار می‌کنیم که چنین جوانمردی را به عنوان پهلوان معرفی کنیم.

به گزارش فارس، قاضی مسعود توکلی‌زاده دادیار شعبه ۱۰ مجتمع شهید باهنر کرمان بود که در ۱۲ آبان ماه سال ۱۴۰۰ حین رسیدگی به پرونده یک متهم به سرقت با مشاهده اقدام متهم برای پرتاب خود از پنجره به بیرون به منظور خودکشی، به سمت پنجره دوید و در آخرین لحظات موفق شد دست‌های متهم را گرفته و از سقوط وی جلوگیری کند.

در این حادثه به متهم پرونده آسیبی وارد نشد اما قاضی کرمانی از ناحیه کمر به شدت آسیب دید و با انجام اقدامات درمانی و با توصیه پزشکات تحت عمل جراحی قرار گرفت.

وی در دوران نقاهت بیماری خود نیز پیگیر جلب رضایت شکات پرونده این متهم بوده است و در نخستین تماس با متهم نیز اعلام کرد که از وی شکایتی ندارد.

انتهای پیام/۳۳۸۸/س


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا