البرز

بارانداز عرضه مستقیم دام در البرز پیش بینی شود

بارانداز عرضه مستقیم دام در البرز پیش بینی شود

به گزارش یولن از کرج، مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، پیش از ظهر امروز، در شورای عشایر استان که با حضور معاون وزیر جهادکشاورزی و رییس سازمان امور عشایر کشور و نمایندگان عشایر استان در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: طبق منویات و سخنان ارزشمند امام خمینی (ره) عشایر، ذخایر انقلاب و مملکت هستند.

استاندار البرز ادامه داد: البرز، عشایر فعال و تأثیرگذاری داری بنابراین باید بسترها و زیرساخت‌های مورد نیاز آنها فراهم شود.

عبداللهی گفت: این استان برای عرضه مستقیم دام باید بارانداز و مکانی مجهز داشته باشد که شهرداری و سایر دستگاه‌های مربوطه باید برای این منظور برنامه ریزی و مکان یابی کنند.

وی افزود: یکی از نیازهای اساسی عشایر، محلی برای عرضه تولیداتشان در شهرها است تا بتوانند به صورت مستقیم محصولات خود را برای مردم در معرض فروش بگذارند.

استاندار البرز گفت: عشایر البرز می توانند بسترهای لازم را جهت توسعه گردشگری، بوم‌گردی و صنایع دستی فراهم کنند از این رو باید حمایت های کافی از مسؤولان مربوطه را داشته باشند.

وی افزود: دولت محترم سیزدهم نیز با تدابیری که در جهت عادلانه سازی یارانه اندیشیده است در خصوص حمایت از دامداران هم تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته که درصدد هستیم این تسهیلات را با رایزنی‌های ملی افزایش دهیم.

رییس سازمان امور عشایر کشور نیز در این جلسه در خصوص بسته‌های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی برای دامداران گفت و از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست تا در حوزه های خود مطالبات عشایر را پاسخگو باشند.

پاپی زاده بر فعالیت عشایر در حوزه گردشگری تاکید کرد و افزود: این امر علاوه بر اینکه گردشگران را جذب استان می‌کند، برای عشایر بواسطه فروش تولیدات، صرفه اقتصادی قابل توجهی خواهد داشت.

انتهای پیام/ج/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا