علمی و فناوری

بایدن قانون تشدید محدودیت بر علیه «هواوی» و «زد تی ای» را امضا کرد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت یولن به نقل از رویترز، بر اساس مصوبه جدید کنگره آمریکا شرکت های هواوی و زد تی ای تهدید امنیت ملی محسوب شده و حق دریافت مجوزهای تجهیزات جدید از رگولاتورهای ایالات متحده را ندارند.

قانون مذکور که قانون تجهیزات ایمن نام دارد، تازه ترین تلاش دولت آمریکا برای مقابله با شرکت های مخابراتی چینی و شرکت های فناوری است که در تاریخ ۲۸ اکتبر به اتفاق آرا به تصویب سنای آمریکا رسید. این قانون در ابتدای اکتبر با ۴۲۰ رای موافق در برابر ۴ رای مخالف به تصویب کنگره نیز رسیده بود.

امضای این قانون چند روز پیش از برگزاری نشست مجازی بایدن و شی جین پینگ، رهبر چین صورت گرفت. انتظار می‌رود این دیدار روز دوشنبه برگزار شود، زیرا تنش‌ها بر سر تجارت، حقوق بشر و فعالیت‌های نظامی بین دو کشور کماکان وجود دارد.

قانون جدید، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا را ملزم می کند که دیگر هیچ درخواست مجوزی را از سوی هواوی و زد تی ای برای تجهیزاتی که خطر غیرقابل قبولی برای امنیت ملی امریکا ایجاد می کنند بررسی یا تأیید نکند. از سال ۲۰۱۸ تا به حال بیش از ۳۰۰۰ درخواست این چنینی از سوی هواوی ارائه شده است. با این مصوبه هواوی و زد تی ای دیگر قادر به ارائه خدمات از طریق شبکه های مخابراتی آمریکا نخواهند بود.

انتهای پیام/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا