سلامت

بخش دیالیز و تالاسمی قلعه‌گنج راه‌اندازی شد

بخش دیالیز و تالاسمی قلعه‌گنج راه‌اندازی شد

بیماران تالاسمی در شهرستان قلعه‌گنج هر ۲ هفته باید برای دریافت کیسه خون به شهرستان‌های دیگر استان مثل کهنوج، جیرفت یا کرمان می رفتند و دستکم مسافت ۸۰ کیلومتری را طی می کردند که خردادماه امسال خبرگزاری جمهوری اسلامی این مشکل را رسانه ای کرد و از طریق لینک زیر قابل ملاحظه است:

  • ۸۰ کیلومتر تا کیسه خون

مسئولان علوم پزشکی جیرفت گفته بودند که طی مدت زمان سه ماهه این مرکز در قلعه گنج راه اندازی خواهد شد و این وعده در موعد مقرر تحقق یافت تا رنج سفر بیماران تالاسمی و بی بضاعت شهرستان قلعه گنج به شهرستان های مجاور برای درمان و نیز هزینه های آنان نیز کاهش یابد.

مراسم افتتاح این مرکز مجهز در محل بیمارستان شهدای قلعه گنج امروز با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری کرمان، نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس، رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، فرماندار و دیگر مسئولان محلی برگزار شد.

دکتر علی اصغر خیرخواه رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در مراسم بهره‌برداری این مرکز خدمات دهی به بیماران تالاسمی و دیالیز در شهرستان قلعه گنج اعتبار مربوط به راه اندازی این مرکز را ۵۵ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: این اعتبار با مشارکت تامین شده است؛ ساختمان این مرکز خیرساز است و تجهیزات نیز با ۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه تامین شد.

وی ادامه داد: در برنامه های آتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت درصدد هستیم پروژه های نیمه تمام در حوزه این دانشگاه را تکمیل کنیم که بزودی این کار انجام خواهد شد.

منصور شکراللهی نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه مراسم راه اندازی مرکز تالاسمی قلعه گنج گفت: امیدواریم جنوب استان کرمان به جایگاه مناسب در خدمات سلامت دست یابد.

وی افزود: پیگیری های مستمر در وزارتخانه بهداشت برای حل مشکلات حوزه سلامت منطقه خواهیم داشت که در همین راستا هفته آینده جلسه ای در وزارتخانه برگزار می شود.

علی بیگ زاده معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کرمان نیز در این مراسم ضمن تشکر از خیران و نیز تلاش های مجموعه علوم پزشکی گفت: وجود اراده قوی و همت بلند برای راه اندازی این مرکز دیالیز قابل مشاهده است و جای تشکر دارد.

وی همچنین در بازدید از این مرکز با چند نفر از بیماران مرکز دیالیز که از مرکز شهر و منطقه رَمِشک شهرستان قلعه گنج برای دریافت خدمات در آنجا حضور داشتند بازدید کرد.

بیماران تالاسمی قلعه گنج در ۴۲۰ کیلومتری جنوب مرکز استان کرمان قبل از این برای دریافت خدمات تالاسمی به شهرستان های کهنوج و جیرفت مراجعه می کردند.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا