بین الملل

برگزاری نشست‌های کمیسیون مشترک اقتصادی ایران با قطر و نیجریه

برگزاری نشست‌های کمیسیون مشترک اقتصادی ایران با قطر و نیجریه

به گزارش گروه سیاست خارجی یولن، «مهدی صفری» معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از برگزاری هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی با کشور قطر در دوحه و ششمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی با کشور نیجریه در تهران خبر داد. 

در راستای توسعه روابط اقتصادی موجود بین جمهوری اسلامی ایران و قطر، قرار است هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور طی روزهای ۱۶ تا ۱۸ خرداد  ماه سال جاری در شهر دوحه برگزار شود. در این کمیسیون، موضوعات همکاری در حوزه‌های مختلفی همچون تجارت ، سرمایه گذاری، ترانزیت و حمل و نقل، برق و انرژی، نفت و گاز، گمرک، بانکی و مالی، استاندارد و بهداشت مورد بحث و رایزنی قرار خواهد گرفت. از طرف کشورمان وزارت نیرو و از طرف قطر وزارت تجارت مسؤولیت برگزاری کمیسیون مشترک را برعهده دارند. هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور نیز در آذر ماه ۱۳۹۹ در اصفهان  برگزار شده بود.

صفری افزود: ششمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال نیجریه نیز در روزهای ۱۶ الی ۲۰ خرداد ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد. از طرف کشورمان وزارت صنعت، معدن و تجارت و از طرف نیجریه، وزارت امور خارجه مسؤولیت برگزاری کمیسیون مشترک را بر عهده دارند. در همین ارتباط قرار است «زبیر دادا» وزیر امور خارجه نیجریه، به همراه هیأتی از مقامات نیجریه به کشورمان سفر کند. 

وی افزود:‌در این اجلاس تقویت و گسترش همکاری‌های متقابل در زمینه تجارت و سرمایه گذاری، آموزش، حمل و نقل، صنعت و معدن، انرژی، امور قضایی، مالی، فرهنگ و گردشگری، محیط زیست، دانش و تکنولوژی در دستورکار خواهد بود. همچنین بر ادامه همکاری و پشتیبانی دوجانبه در سازمان همکاری اسلامی، اوپک، کشورهای صادر کننده گاز، جنبش عدم تعهد و سازمان ملل تأکید خواهد شد.

شایان ذکر است پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و نیجریه در خرداد ماه ۱۳۹۳ در ابوجا پایتخت نیجریه برگزار شده بود.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا