بین الملل

بسته شدن راه‌های توافق کُردی-کُردی با نامزدی برهم صالح

بسته شدن راه‌های توافق کُردی-کُردی با نامزدی برهم صالح

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، اتحادیه میهنی کردستان عراق امروز ضمن اشاره به بسته شدن راه گفت‌وگو با حزب دموکرات کردستان، اعلام کرد که «برهم صالح» بهترین گزینه برای تصدی جایگاه ریاست جمهوری است.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی دولت عراق (واع)، «سوزان منصور» نماینده حزب اتحادیه میهنی گفته است: «تاکنون حضور برهم صالح در بین اسامی کاندیدای ریاست جمهوری، نسبت به سایر نامزدها بهتر بوده است. این همان چیزی است که ما در سخنرانی روز گذشته‌اش و توصیف «مرد واقعی دولت» از او دیدیم».

نماینده حزب اتحادیه میهنی ضمن این ادعا که شرایط عراق ایجاب می‌کند صالح باری دیگر رئیس جمهور عراق شود، گفت: «راه‌های گفت‌وگو با حزب دموکرات کردستان تا روز شنبه گذشته باز بوده است؛ اما هم‌اکنون همه مسیرهای رسیدن به اجماع بسته‌ شده‌اند».

وی ادامه داد: گفت‌وگوها با بسیاری از احزاب و جریانات سیاسی ادامه دارد و نتایج مثبت بوده است؛ حزب دموکرات نیز هر زمان که بخواهد می‌تواند با اتحادیه میهنی گفت‌وگو کند.

قبل از حمایت حزب اتحادیه میهنی از ریاست‌جمهوری مجدد برهم صالح، وی روز گذشته اشتیاقش را برای تصدی دوباره این جایگاه اعلام کرده بود. این در حالی است که حزب دموکرات کردستان سال‌هاست به دنبال انتخاب رئیس‌جمهور از بین اعضای خود است.

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا