همدان

بسیجی باید در خط مقدم جهاد تبیین باشد

بسیجی باید در خط مقدم جهاد تبیین باشد

محسن صیفی‌کار در گفت‌وگو با خبرنگار یولن در همدان ضمن تبریک هفته بسیج و قدردانی از ایثار و از خودگذشتگی بسیجیان، آنها را پیشقراولان عرصه جهاد و شهادت عنوان کرد و افزود: ترویج فرهنگ جهاد و شهادت ضرورتی قرآنی است و آیات فراوانی از جهاد و شهادت از ضرورت جهاد ذکر شده است.

وی با بیان اینکه شهدا علاوه بر جهاد فی سبیل‌الله جهاد تبیین نیز داشتند که از قرآن و سنت الهی نشات می‌گیرد افزود: در بیانات امام(ره) و رهبری نیز تاکید فراوانی به جهاد تبیین شهدا شده است.

چهره برتر هنر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه شهید همان بسیجی جان بر کفی است که از شهادت نمی‌هراسد و در راه پایداری اسلام جانش را فدا می‌کند افزود: بسیج شجره طیبه‌ است و این شجره تکلیف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دارد، در بخش سخت افزاری باید سلاح به دست بگیرد و با دشمنان دین و وطن بجنگد و در مواقعی نیز بیل به دست گرفته و زلزله‌زدگان و سیل‌زدگان و محرومان را کمک کند.

وی با اشاره به اینکه جهاد تبیین راه سیره شهدا و راه شهدای اسلام است و بسیج عهده‌دار مسئولیت سنگینی است گفت: امروز در همه اقشار بسیجی داریم و گستردگی آن در هر جایی وجود دارد به طوری که امروز می‌بینیم این بسیجی ماست که در عرصه سلول‌های بنیادین فعال است و عرصه‌های صنعت و اقتصاد نمونه است.

صیفی‌کار با بیان اینکه جهاد تبیین گام بزرگتر بسیج است و اگر تبیین نکنیم از دشمنان ضربه خواهیم خورد گفت: برای مثال در اغتشاشات اخیر وقتی روایت اول را دشمن بیان کرد با شرایطی مواجه شدیم که با وجود دروغ‌پردازی‌های مکرر او، برخی فریب خوردند.

وی با تاکید بر اینکه باید جهاد تبیین داشته باشیم تا شبهه‌ای به عقایدمان وارد نکنند گفت: جهاد تبیین باید شکل گیرد و جهاد یعنی «تلاش بی‌وقفه» چون دشمن ما قداره فرهنگی و جسمی در دست گرفته و ما با دشمن تا دندان مسلح طرف هستیم.

چهره برتر هنر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه دشمنان هزینه زیادی می‌کنند و در بخش نرم‌افزاری قوی‌تر از ما عمل کرده‌اند اظهار کرد: ما کار بر زمین مانده زیادی داریم، در این برهه از زمان هر کس که می‌داند و می‌تواند باید کار کند زیرا در جنگ سخت نیز اول به دانایی رسیدیم و بعد موشک درست کردیم پس مقدمه کار دانش و تحصیل و سپس تهذیب است.

وی با بیان اینکه بسیج اگر به دانش روز و تقوا مجهز شود، توانا هم می‌شود کمااینکه هرجا با این رویکرد وارد شدیم موفقیت‌های بزرگی به دست می‌آید خاطرنشان کرد: کار اطلاعات عملیات شناسایی دشمن است و هر چه دشمن را بهتر بشناسیم، بهتر نیز می‌توانیم به آن ضربه زد.

صیفی‌کار با بیان اینکه طی ۴۳ سال اخیر هر جا تفکر بسیجی طنین‌افکن شد خیلی از گره‌ها باز شد عنوان کرد: بسیج صرفا یک عنوان، نام و یا لباس نیست، بسیجی یعنی امتداد راه ائمه(ع) که همه آنها بسیجی‌ بودند و مدافع دین و حماسه‌آفرین.

وی با بیان اینکه بسیجی جوانانی چون بهنام محمدی، حسین فهمیده و مدافعان حرم هستند گفت: بسیجیان باید در جهاد تبیین در خط مقدم باشند، هر کس با هر توانی باید وارد میدان شود چون اگر ما حرکت نکنیم، دشمن حرکت کرده و ضربه اول را می‌زند، پس باید تلاش کنیم روایت اول و درست را سریع بیان کنیم.

چهره برتر هنر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه رسانه‌ها نیز باید بلندگوی حق باشند و آن را تبیین کنند گفت: امروز دشمنان کشور به این علت که در برخی موارد نتوانستیم خوب تبیین کنیم ولنگاری اخلاقی را به اسم آزادی ارزش جلوه می‌دهند.

پایان پیام/۸۹۰۰۳/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا