بین الملل

بلند پروازی ارتش آلمان با خرید «۶۰ بالگرد شینوک»

بلند پروازی ارتش آلمان با خرید «۶۰ بالگرد شینوک»

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، منابع رسانه‌ای عصر چهارشنبه به وقت تهران اعلام کردند که ارتش آلمان قصد خرید شماری بالگرد نظامی «شینوک-۴۷» از آمریکا را دارد.

به گزارش منابع خبری، وزیر دفاع آلمان اعلام کرد که تا چندی دیگر ارتش آلمان به بالگردهای شینوک-۴۷ ساخت آمریکا مجهز می‌‌شود. قرارداد آلمان با شرکت «بوئینگ» سازنده این بالگرد لجستیکی پنج میلیارد یورو است. ارتش آلمان در پی این است تا ناوگان بالگردهای شینوک خود را به‌روز رسانی کند.

 این بالگردها برای حمل و نقل سریع هوایی، جابجای سریع نیرو و حمل و پرتاب چترباز استفاده می‌شوند.

صدراعظم آلمان  به تازگی به رسانه‌های این کشور گفت که ارتش آلمان چندی دیگر به بزرگترین ارتش اروپا در میان اعضای ناتو تبدیل می‌شود. «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان در این باره گفت،  برنامه آلمان برای سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد یورویی (۱۰۷.۳۵ میلیارد دلار) در ارتش این کشور به برلین اجازه می‌دهد تا نیروی رزمی خود را به میزان قابل توجهی گسترش دهد.

وی افزود که این اقدام ارتش آلمان را به بزرگترین ارتش اروپا در میان اعضای ناتو تبدیل می‌کند. فراکسیون‌های پارلمان آلمان یکشنبه شب با سرمایه گذاری برای  تقویت و تجهیز ارتش آلمان موافقت کردند.

شولتز از تصویب این لایحه استقبال کرد و گفت که میلیاردها دلار اضافی، ارتش را به نیروی جنگی تبدیل می‌کند که می‌تواند ماموریت دفاعی خود را بهتر از همیشه انجام دهد.

صدراعظم  آلمان در ماه فوریه، چند روز پس از حمله روسیه به اوکراین، پیشنهاد ایجاد صندوق ویژه نظامی را داده بود.

آلمان در حال حاضر چهارمین نیروی نظامی بزرگ را در میان اعضای ناتو دارد. این کشور باید از نظر قدرت ارتش از فرانسه سبقت بگیرد. بر اساس شاخص جهانی قدرت آتش،  ارتش فرانسه ۲۴۰۰۰۰ نظامی فعال و ذخیره  دارد در حالی که در ارتش آلمان ۱۹۹۰۰۰ نظامی  موجود است.

چندی قبل وزارت دفاع آلمان اعلام کرده بود که قصد دارد ۴۵ فروند جنگنده و هواپیمای نظامی از جمله جنگنده های پیشرفته «اف-۱۸سوپر هورنت» را  از آمریکا خریداری کند.

 انتهای پیام/.


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا