البرز

بنای بیمارستان شهر جدید هشتگرد به شرکت عمران بازگردانده شد

بنای بیمارستان شهر جدید هشتگرد به شرکت عمران بازگردانده شد

به گزارش یولن از کرج، محسن آسوبار، شهردار شهر جدید هشتگرد، در نشست خبری که عصر دوشنبه در محل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد برگزار شد، ضمن اشاره به نقش اصحاب رسانه در ایجاد روحیه مطالبه‌گری و انتقال مطالبات شهروندان به مدیریت شهری دارند، گفت: حدوداً ۳۰ سال است که شاهد احداث شهر جدید هشتگرد هستیم، حریم این شهر ۱۰ هزار هکتار بوده و دومین شهر بزرگ استان البرز بعد از کلانشهر کرج به شمار می‌رود.

آسوبار با بیان اینکه شهر جدید هشتگرد بزرگترین شهر جدید کشور است، ادامه داد: این شهر از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است اما متاسفانه آنطور که باید پیشرفت نکرده است؛ در دوره مدیریت ششم مدیریت شهری حفظ انسجام میان شهرداری، شرکت عمران و شورای شهر مهم‌ترین اولویت است و سعی داریم از تکرار تجربیات تلخ گذشته دوری کنیم چرا که اختلاف میان مدیریت شهری و شرکت عمران به ضرر شهر جدید خواهد بود.

وی با بیان اینکه امید داریم بتوانیم قدم‌های مثبتی در راستای توسعه شهر برداریم، گفت: برخی به دنبال اختلاف افکنی هستند اما شهروندان این شهر آگاه هستند و به مسائل حاشیه‌ای توجهی نمی‌کنند.

شهردار شهر جدید هشتگرد در بخش دیگری با اشاره به بازدید از شهرک کومه این شهر، اظهار کرد: موضوع آب و فاضلاب این شهرک رفع و مسیر دسترسی آن نیز اصلاح و عملیات احداث پروژه در حال انجام است؛ درصدد هستیم ظرف دو ماه آینده این پروژه را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

وی به سرانه‌های درمانی شهر جدید هشتگرد اشاره کرد و افزود: زمین بیمارستان در سال ۱۳۹۰ توسط شرکت عمران به شهرداری تحویل داده شد که شهرداری این بیمارستان را که ۱۷ سال از عمر بنایش گذشته بود تکمیل کند و به وزارت بهداشت تحویل دهد.

شهردار شهر جدید هشتگرد افزود: در سال ۹۳ شهرداری هشتگرد توافقی با سرمایه گذار بخش خصوصی انجام داد تا پروژه به تکمیل برسد اما با قصور سرمایه گذار هنوز این پروژه به اتمام نرسیده و به این نتیجه رسیدیم که زمین را به شرکت عمران برگردانیم؛ این فرایند با توجه به اتفاقات رخ داده قضائی شده و سیر مراحل آن به طول می‌انجامد.

وی با بیان اینکه شرکت عمران زمینی ۱.۷ هکتاری را به بیمارستان اختصاص داد، تصریح کرد: ساختمان این بیمارستان توسط خیرین، شرکت عمران و مدیریت شهری احداث خواهد شد.

آسوبار با اشاره به اینکه قرار است یک آرامستان در شهر جدید هشتگرد احداث شود، عنوان کرد: صورتجلسه ای در این خصوص تنظیم شده و زمین مربوطه که دارای سند مالکیت بود، مشخص شده و مجوز محیط زیست نیز اخذ و به شرکت عمران تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: کلنگ احداث آرامستان شهر جدید هشتگرد زده شده است اما مدیریت قبلی شرکت عمران خلف وعده کرده و گفته است که امکان تملک زمین را نداریم.

شهردار هشتگرد در بخش دیگری به سرانه‌های شهر جدید هشتگرد اشاره کرد و گفت: متأسفانه رشد متوازنی میان ساخت و ساز مسکونی و خدماتی وجود ندارد و این موجب شده که سرانه‌های ورزشی، فرهنگی، فضای سبز و غیره در این شهر پایین باشد.

وی گفت: توزیع سرانه‌های مختلف فرهنگی، فضای سبز و غیره در فازهای یک و دو شهر جدید مناسب است اما در فازهای ۳، ۴ و ۷ دچار فقر سرانه‌های خدماتی هستیم. همچنین از رقم بودجه شهرداری شهر جدید هشتگرد، ۲۰ میلیارد تومان مربوط به حوزه عمران است.

انتهای پیام/ج


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا