تبلیغات

بهترین فصل سفر به شیراز و یزد

شهر شیراز به دلیل جاذبه‌های گردشگری، و طبیعت زیبایی که دارد هرساله میزبان گردشگران خارجی و داخلی زیادی است. توریست‌های میهمان این شهر نسبت به رزرو هتل‌های خوب چون رزرو هتل چمران شیراز اقدام می‌کنند.

در سمت دیگر یزد را داریم. یزد، اولین شهر خشتی جهان محسوب می‌شود که در دل کویر، همچون موزه‌ای بزرگ گنجینه‌های زیادی را دارد. گردشگران و مسافران زیادی جهت بازدید از بهترین و باشکوه‌ترین بناها به این شهر سفر می‌کنند. در این مقاله قصد داریم این دو شهر را از جهت بهترین زمان سفر به آن‌ها بررسی کنیم.

سفر در فصل پاییز

سفر به شیراز در فصل پاییز باتوجه به آب و هوای خوب و داشتن نسیم خنک بهترین زمان سفر به این شهر از لحاظ آب و هوایی می‌باشد. میانگین دمایی که هوا در این فصل دارد به ۲۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. سفر در این فصل علاوه‌بر آب و هوای بسیار مطلوبی که دارد از منظر اقتصادی نیز مناسب بوده و شما با هزینه اندکی می‌توانید سفر کنید. ترافیک مسافران در فصل پاییز به کمترین حد خودش می‌رسد. شما به همراه همسفرانتان با هزینه کم می‌توانید بلیط و اقامتگاه‌تان را رزرو کنید و از تماشای پاییز رنگارنگ شهر و زیبایی‌هایی چون حافظیه و سعدیه که از منظره چشم‌نوازی در پاییز برخوردارند لذت ببرید.

 

سفر در فصل بهار

بطور قطع می‌توان گفت بهترین زمان سفر به این شهر، فصل بهار از اوایل فروردین ماه تا اواخر اردیبهشت ماه می‌باشد. آب و هوایی که شیراز در این فصل دارد، خنک بوده به همراه نسیم ملایم و بارش‌های پراکنده. بهار زمان باز شدن شکوفه‌های خوشبو بهار نارنج است. سفر به شیراز در فصل بهار باعث می‌شود تا گشت و‌گذار در خیابان‌ها و کوچه باغ‌های آن و عمارت‌هایی چون باغ ارم و باغ دلگشا لذتی چند برابر داشته باشد. از جهتی روز ۱۵ اردیبهشت به روز شیراز شناخته می‌شود که باعث شده تا شلوغ‌ترین فصل گردشگری شیراز بهار باشد. در طول سال این روز، شیراز پذیرای بیشترین مسافران است. از همین رو چنانچه می‌خواهید در فصل بهار به شیراز سفر کنید، به این مهم توجه داشته باشید که در این ایام هزینه بلیط و اقامت در مقایسه با ماه‌های دیگر سال گرانتر می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم از قبل بلیط خود را رزرو کرده و اقامتگاه بومگردی‌تان را انتخاب کنید.

سفر در تابستان

اگر در تابستان قصد سفر به شیراز را دارید، گرمای سوزان و خشک آن را به همراه تابش آفتاب مستقیم تحمل کنید. میانگین دمای هوا در فصل تابستان می‌تواند به ۳۰ درجه سانتی‌گراد برسد. البته در این فصل باتوجه به تعطیلات تابستانی مدارس از جمله شلوغ‌ترین زمان‌های گردشگری شیراز نیز می‌باشد. علاوه‌بر گرمای زیادی که وجود دارد، به صف‌های طولانی و جمعیت زیاد مسافرانی که به شیراز در تعطیلات سفر می‌کنند هم توجه داشته باشید. از جمله بهترین مکان‌هایی که می‌توانید در فصل تابستان از آن‌ها بازدید کنید، محله قصرالدشت و تنگه بستانک می‌باشد که دارای منظره‌ای زیبا و آب و هوای مناسب است.

سفر در زمستان

در فصل زمستان و اسفند خلوت‌ترین و بهترین زمان سفر است. چنانچه قصد سفر به شیراز را در زمستان دارید باید توجه داشته باشید که میانگین دمای هوا ۵ درجه سانتی‌گراد است. پیشنهاد می‌دهیم در این زمان به بازدید  از اماکن تاریخی و دیدنی شیراز بروید و از قدم زدن در خیابان‌هایی که بوی عطر گل نرگس دارند لذت ببرید. به تفریحات زمستانی شیراز از جمله اسکی و برف بازی در پیست اسکی سپیدان سری بزنید. چنانچه به شیراز در فصل زمستان می‌روید، حتما لباس زمستانی و گرم به اندازه کافی همراه خود داشته باشید.

بهترین فصل سفر به شیراز چه فصلی است؟

میشود گفت که بهترین فصل‌های سفر به این شهر فصل‌های بهار و پاییز می‌باشد. شیراز شهری چهار فصل محسوب می‌شود که مسافرت به سمت این شهر در هر زمانی تقریبا بسیار جذاب و زیبا است. در فصل تابستان به دلیل گرمای زیادی ممکن است اندکی باعث ناراحتی مسافران شود. از جهتی چنانچه در فصل زمستان قصد سفر با وسیله نقلیه شخصی را دارید، سفر‌های جاده‌ای می‌تواند خطرناک باشند. از همین رو دو فصل بهار و پاییز با آب و هوای معتدلی که دارند، بهترین فصل‌های عزیمت به این شهر می‌باشند.

چه زمانی به شیراز سفر نکنیم؟

در پاسخ به این سوال که چه زمانی بهتر است به شیراز سفر نکنیم باید بگوییم چنانچه به دنبال برنامه‌ریزی بهترین زمان سفر به  شهر شیراز هستید همانطور که پیشتر بررسی کردیم، از نیمه فروردین تا پایان اردیبهشت ماه باید سفر کنید. در غیر این صورت بهتر است برای سفر فصل پاییز را در نظر داشته باشید. چراکه همزمان با شروع خرداد ماه شیراز گرمایش به اوج خود خواهد رسید. این گرما تا نیمه‌های شهریور ماه ادامه دارد و می‌تواند باعث آزار و اذیت گردشگران شود. به همین خاطر در فصل تابستان به‌ویژه مرداد ماه پیشنهاد می‌شود سعی کنید که به به شهرهای جنوبی کشور سفر نکنید.

 

از جهتی، یکی از بدترین زمان‌ها برای سفر به این شهر فصل زمستان به شمار می‌آید. هرچند در فصل زمستان بارش برف آنچنان نیست، با این حال این فصل برای طبیعت‌گردی و ماجراجویی آنچنان مناسب نمی‌باشد. اما چنانچه در روزهای زمستانی قصد سفر به شیراز را دارید از قبل هتل و اقامتگاه‌تان را رزرو کنید.

 

بهترین زمان سفر به یزد از نظر آب و هوایی

در سفرها بیشترین توجه معمولا به محل اقامت اختصاص دارد. اما خوب است در سفر به یزد در کنار پرس‌وجو از قیمت‌ هتل‌ها مثل قیمت هتل داد یزد به بهترین زمان سفر نیز توجه کنیم. فصل‌های خنک سال را می‌توان بهترین زمان سفر به یزد از نظر آب و هوایی دانست. یکی از گرم‌ترین شهر‌های ایران یزد می‌باشد که در ماه‌های خرداد تا اوایل مهر متوسط دمای آن بین ۲۹ تا ۳۰ درجه است. حتی دمای هوا در بعضی از این روز‌ها تا ۴۰ درجه نیز افزایش می‌یابد. روز‌های گرم و طولانی که تابستان دارد، باعث شده تا گردشگران کم‌تری در این فصل میهمانان یزد شوند. از لحاظ آب و هوا، از اوایل اسفند تا اوایل اردیبهشت ماه بهترین زمان سفر به یزد است. در این بازه زمانی آب و هوایی که شهر یزد دارد، کاملاً معتدل بوده و میانگین ۱۶ درجه سانتی‌گراد را دارد و بالاتر از ۲۵ درجه سانتی‌گراد نمی‌رود.

بهترین فصل سفر به یزد

فصل‌های پاییز و زمستان را می‌توان بهترین فصل سفر به یزد دانست. هوای این شهر در پاییز خنک می‌شود و از گرمای طاقت‌فرسای تابستان دیگر خبری نیست. بهترین زمان سفر به یزد در فصل پاییز از مهرماه تا اواسط پاییز می‌باشند.

هوای یزد با فرا رسیدن زمستان، سردتر از پاییز خواهد شد. سردی و خشکی که هوا در زمستان دارد، می‌تواند برای برخی‌ها ناخوشایند باشد. اما چنانچه از افرادی هستید که با سرما آنچنان مشکلی ندارند، در فصل زمستان سفر به یزد بدون شک برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

بهترین زمان مسافرت به یزد برای اکثر افراد فصل بهار و ایام عید است. در این فصل شهر زیبای یزد بسیار تازه است و عطر گل‌های بهاری در بهار این تازگی را دو چندان می‌کند. در باغ‌ها، خانه‌ها و بنا‌های تاریخی این شهر درختان بلند و استواری قرار دارند که با رنگی بهاری از مهمانان پذیرایی می‌کنند.

جمع‌بندی

همانطور که در این مقاله خواندید این دو شهر، از جمله مقاصد گردشگری پرطرفدار در سطح بین‌المللی در بین گردشگران چه ایرانی و چه خارجی است. گردشگران بسیار در بهترین زمان سفر هرساله به این دو شهر غنی از تاریخ و ادب سفر می‌کنند. ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جامع و کاملی از بهترین زمان سفر به این شهرها در اختیارتان قرار دهیم.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا