کرمان

بودجه ۶ هزار میلیاردی دولت در ارتباط با بیمه کشاورزی

بودجه ۶ هزار میلیاردی دولت در ارتباط با بیمه کشاورزی

به گزارش یولن از رفسنجان، حسنی، مدیرکل میوه‌های سردسیری و خشک معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی امروز در حاشیه بازدید از باغات پسته نوق رفسنجان هدف از بازدید این هیأت را مشاهده و برآورد خسارت واردشده و همچنین چاره‌جویی برای یافتن راه‌حل‌هایی برای کاهش خسارت در سال‌های بعد دانست و اظهار کرد: تغییرات اقلیمی وقوع این خسارت‌ها را زیادتر،  یا تواتر بین‌شان را کمتر کرده است.

 وی اولین و راحت‌ترین راه را پیدا کردن رقم‌هایی از پسته دانست که بتواند از سرمازدگی‌های بهاره گریز داشته باشد یا کمتر خسارت متحمل شود و افزود: برای به‌باغی  اجرای توصیه‌هایی مانند تغذیه مناسب در سال قبل  می‌تواند آثار سرمازدگی‌های بهاره را کاهش دهد.

محمدابراهیم حسنی‌نژاد قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی  هم در حاشیه این بازدید بیان کرد: با توجه به سرمازدگی گسترده‌  در استان کرمان  از جمله رفسنجان و منطقه نوق، در برخی از مناطق به‌طور کامل باغ‌های پسته از بین رفته و برخی مناطق بین ۳۰ تا ۹۰ درصد  آسیب دیده‌اند.

وی در خصوص کمک‌های دولت به کشاورزان خسارت‌دیده اظهار داشت:  بعد از جمع‌بندی بازدیدها، حتما گزارش به وزارت جهاد کشاورزی ارسال خواهد شد و دولت  هم در حوزه تسهیلات بانکی و هم در ارتباط با سرمایه در گردش و هم در حوزه بیمه کشاورزی مصمم است کمک‌ها را ارائه کند.

حسنی‌‌نژاد اذعان کرد: کل بودجه سهم دولت در ارتباط با بیمه کشاورزی در قانون بودجه ١۴٠١ حدود ۶هزار میلیارد تومان است.

انتهای پیام/۸۰۰۱۶/ب


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا