ایلام

بیش از ۱۳ تن فرآورده خام دامی در استان ایلام معدوم شد

بیش از ۱۳ تن فرآورده خام دامی در استان ایلام معدوم شد

یونس احمدی مدیرکل دامپزشکی استان ایلام شامگاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: در چهارماهه سال جاری ۲۷ تن و ۷۰۲ کیلو گرم انواع فرآورده خامی دامی غیر قابل مصرف و غیر بهداشتی از مراکز عرضه، تولید و نگهداری ضبط و حدود ۱۳ تن و ۶۰۷ تن از این میزان با دستور مقام قضایی معدوم سازی و از چرخه مصرف خارج شد.

وی افزود: همچنین در این مدت، بازدید و نظارت بهداشتی به تعداد ۲۶ هزار و ۵۲۶ نوبت از مراکز مختلف تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده خام دامی شامل مراکز بسته بندی انواع گوشت قرمز و سفید، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپر مارکت‌های عرضه کننده گوشت مرغ، تخم مرغ، مواد خوراکی و قصابی‌ها انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام گفت: در راستای حفظ سلامت شهروندان، کنترل و نظارت بر بهداشت فرآورده‌های خام دامی توسط اکیپ‌های بهداشت اداره کل دامپزشکی استان روزانه انجام می شود.

وی در ادامه بر اهمیت حوزه دامپزشکی به ویژه در تامین سلامت جامعه و همچنین اهمیت نظارت بهداشتی بر مراکز تولید، توزیع و عرضه  فرآورده‌های خام دامی تاکید کرد.

احمدی در پایان گفت: از شهروندان تقاضا می شود گوشت های مصرفی خود را از قصابی های مجاز و دارای مجوز دامپزشکی خریداری کنند.

انتهای پیام/ 


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا