سمنان

تجهیز آزمایشگاه بهداشتی خوراک دام در سمنان

تجهیز آزمایشگاه بهداشتی خوراک دام در سمنان

به گزارش یولن از سمنان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در جلسه پدافند غیرعامل این سازمان اظهار کرد: در این مقطع، با توجه به اهمیتی که تولید محصولات راهبردی مانند غلات نهاده دامی و دانه‌های روغنی دارد و از طرفی، در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری شده و معظم‌له بر ضرورت حرکت به سمت خودکفایی در تولید محصولات راهبردی تأکید دارند، باید به این سمت حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین سیاست‌های دولت، افزایش خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک و راهبردی است، گفت: باید تمرکز بر تولید محصولات راهبردی در دستور کار باشد.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بر ضرورت استفاده از بذور گواهی‌شده با استاندارد لازم تأکید کرد و گفت: استفاده از این بذور هم در عملکرد و هم بهبود راندمان می‌شود و باید به‌عنوان یک اولویت در نظر گرفته شود.

قاسمی گفت: استفاده از این بذور مقاوم، استاندارد و گواهی‌شده سبب کاهش مخاطرات در بحث علف‌های هرز، مقاومت به عوامل خسارت زا و آفات و بیماری‌ها و تنش‌های محیطی و خشکی و شوری شده و باید در حوزه تولیدات گیاهی استفاده از این بذور در اولویت باشد.

وی گفت: در حوزه دام، استفاده از بقایا و ضایعات کشاورزی در جهت تغذیه دام به‌عنوان یک اولویت توجه شود و در کنار آن نیز تجهیز و آماده‌سازی آزمایشگاه بهداشتی خوراک دام نیز باید در دستور کار باشد.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: در سنوات اخیر با توجه به مشکلاتی که در تأمین نهاده دام وجود داشته است، بیشتر تمرکز روی تأمین بوده است و آزمایشگاه خوراک دام طیور و آبزیان و موضوعات کیفی نهاده باید مدنظر باشد؛ چراکه سبب افزایش کیفی تولیدات و افزایش راندمان و بهبود عملکرد در حوزه دام می‌شود.

انتهای پیام/۷۴۰۰۱/م/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا