اردبیل

تجهیز مساجد به امکانات نوین آموزشی باعث جذب جوانان می‌شود

تجهیز مساجد به امکانات نوین آموزشی باعث جذب جوانان می‌شود

به گزارش خبرگزاری یولن از اردبیل، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده پیش‌ازظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت روز جهانی مساجد، اظهار کرد: تجهیز مساجد به امکانات نوین آموزشی و بهره‌گیری از فعالیت‌های نوین فرهنگی و رسانه‌ای باعث جذب حداکثری نوجوانان و جوانان می‌شود.

وی با بیان اینکه مسجد جایگاهی رفیع در فرهنگ اسلامی دارد و منشاء تربیت دینی انسان‌ها است، افزود: باید برای رسیدن به این هدف از ابزارها و امکانات مختلفی در مساجد استفاده شود.

فعالیت ۲۲۰۰ مسجد شهری و روستایی در استان اردبیل

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل از فعالیت ۲۲۰۰ مسجد شهری و روستایی در استان اردبیل خبر داد.

جعفرزاده، تصریح کرد:  امسال بزرگداشت قیام حسینی و برگزاری مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) بعد از ۲ سال از شیوع ویروس کرونا در بیش از ۵۰۰ مسجد شهری و ۱۷۰۰ مسجد روستایی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شد و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه امامان محله مساجد باید به دنبال ابتکار فرهنگی باشند، بیان کرد: روحانیون باید به دنبال اختراع و ابتکار فرهنگی باشند و در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل اضافه کرد: با توجه به پتانسیل درون محله‌ای کانون‌های مساجد، روحانیون می‌توانند ضمن احصا و شناسایی آسیب‌های اجتماعی، با داشتن آگاهی نسبت به این آسیب‌ها، برنامه‌ریزی درست داشته باشند.

جعفرزاده، امام محله را مهم‌ترین شخصیت فرهنگی و دینی در تعمیق و احیای کارکرد مسجد معرفی کرد و گفت: امام محله با فعالیت اجتماعی در مسجد جذابیت ویژه به مساجد می‌بخشد، در حقیقت وی یکی از عوامل توسعه به حساب می‌آید.

وی عنوان کرد: در راستای حل مشکلات ناشی از فقر فرهنگی ضروری است با آموزش‌های مستقیم و غیر مستقیم اقدامات لازم را با محوریت مساجد انجام دهیم.

مساجد ظرفیت مهم فرهنگی در جهاد تبیین و گام دوم انقلاب اسلامی

 مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل حضور عالمانه واعظین در بین مردم را اولویت مهم در فعالیت تبیین گرانه مساجد عنوان کرد و افزود: کارهای زیادی در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب از سوی دستگاه‌ها، مساجد، هیئت‌های مذهبی صورت گرفته است.

جعفرزاده بیان کرد: اما کارهایی که انجام نگرفته هم بسیار است که در این زمینه بهترین راهنما برای ما، همان سخنان مقام معظم رهبری است.

 وی با اشاره به عملکرد بسیار خوب مساجد در زمینه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به ویژه برای نسل جوان، گفت: الحمدالله مساجد در زمینه همه پیام‌ها و مطالبات مقام معظم رهبری کارهای شگفت انگیزی انجام داده‌اند که یک مورد آن همین موضوع کمک‌های مومنانه است.

انتهای پیام۳۷۲۷/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا