سمنان

تحقق مصوبه سفر استانی رئیس‌جمهور/ مرکز به‌نژاد دام مهدی‌شهر اواخر خردادماه افتتاح می‌شود

تحقق مصوبه سفر استانی رئیس‌جمهور/ مرکز به‌نژاد دام مهدی‌شهر اواخر خردادماه افتتاح می‌شود

به گزارش یولن از سمنان، علی منصفی‌راد رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان جهاد کشاورزی و جهاد دانشگاهی استان سمنان در راستای تحقق مصوبه سفر رئیس‌جمهور به این استان مبنی بر ایجاد قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدی‌شهر اظهار کرد: مرکز به‌نژاد دام در اواخر خردادماه و اوایل تیرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: مطالعات ایجاد قطب دامپروری در شهرستان مهدی‌شهر بر اساس آنچه تفاهم‌نامه آن منعقد و امضا شد؛ در سه فاز پیش‌بینی شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان اضافه کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه، اجرای ۲ فاز مفاد آن در ابتدا آغاز می‌شود که جهاد دانشگاهی در این بخش و در ۲ فاز مطالعاتی، بحث‌های ایجاد قطب دامپروری و بحث ایستگاه اصلاح نژاد گوسفند سنگسری را بررسی می‌کند.

منصفی‌راد تصریح کرد: علاوه بر آن، یک وظیفه را نیز سازمان جهاد دانشگاهی کشور بر عهده جهاد دانشگاهی استان سمنان گذاشته و آن مسؤولیت، ایجاد مرکز به‌نژاد دامی در خصوص دام سبک است.

وی با بیان اینکه طرح فناورانه در این زمینه تعریف شده است، عنوان کرد: خود جهاد دانشگاهی به اسم اصلاح قوچ سنگسری این مرکز را در قالب یک ایستگاه خصوصی به‌عنوان یک خدمت فناورانه ارائه خواهد کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین از سوی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: با توجه به توجه ویژه مقام معظم رهبری به موضوعات اشتغال‌آفرینی و دانش‌بنیانی عرصه تولید و لزوم حمایت از این مهم و البته ارتباط آن با مطالعات قطب دامپروری، ایجاد این مرکز به‌نژاد دام یک بازوی علمی و پژوهشی و فناورانه در تکمیل زنجیره ارزش مدنظر متصدیان بخش تأمین امنیت غذایی و تولیدات دامی خواهد شد.

به گزارش فارس؛ تفاهم‌نامه مطالعات طرح ملی قطب دامپروری مهدی‌شهر بین جهاد کشاورزی و جهاد دانشگاهی استان سمنان با حضور رؤسای این دو نهاد امضا شد.

با انعقاد و امضای این تفاهم‌نامه که با حضور محمدرضا قاسمی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان و علی منصفی‌راد به‌عنوان رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان انجام شد؛ ایجاد قطب دامپروری شهرستان مهدی‌شهر که مصوبه سفر رئیس‌جمهور به استان سمنان است به‌طور جدی پیگیری می‌شود.

فاز نخست طرح ملی قطب دامپروری مهدی‌شهر انجام مطالعات است که از سوی جهاد دانشگاهی استان سمنان انجام می‌شود.

در این طرح که قرار است در سه فاز مطالعات و دو فاز دیگر به مرحله اجرا درآید، سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان انجام فازهای تکمیلی و احداث مجتمع‌ها و تکمیل زنجیره تولید از تولید خوراک دام تا پرورش و نگهداری و از ایجاد مراکز کشتارگاهی تا قطعه‌بندی و بازاریابی را برعهده دارد.

انتهای پیام/۲۵۶۸/س/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا