فرهنگ و هنر

تدارک هیأت رزمندگان برای جشن‌ میلاد امام رضا(ع) در پی اهانت فیلم «عنکبوت مقدس»

تدارک هیأت رزمندگان برای جشن‌ میلاد امام رضا(ع) در پی اهانت فیلم «عنکبوت مقدس»

به گزارش یولن، هیأت رزمندگان اسلام در پی هتک حرمت به امام رضا (ع) بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ؛ می‌خواهند نور خدا را با دهانشان خاموش سازند و خداوند تمام‌کننده نور خود است. هر چند کافران را ناخوش آید

ائمه معصومین سلام الله علیهم اجمعین، همانند پیامبران الهی از انوار خداوند متعال بوده و کلهم نور واحد هستند. تاریخ گواهی می‌دهد که در هر عصر و زمانی که انسان‌های احمق و نادان، با رفتارهای شیطانی خود برای خاموش کردن این نور الهی خودی نشان دادند؛ نتیجه اعمال و گفتارشان برعکس تصور آنان رخ کرد و بر نورانیت و درخشش این نور افزوده شد.

در بیش از چهار دهه گذشته، سیاست و راهبرد ثابت آمریکا و کشورهای اروپایی، ساخت و حمایت از فیلم‌های سینمایی ضداسلامی و ضدایرانی بوده و سردمداران این کشورها از رهگذر این سیاست ضدانسانی و غیراخلاقی، تلاش کرده‌اند تا دیدگاه جهانیان را نسبت به اسلام و مردم مسلمان و انقلابی ایران تغییر دهند.

براساس چنین سیاست شیطانی، مدتهاست که جشنواره‌های فیلم خارجی، تبدیل به ابزاری برای اسلام ستیزی و ایران ستیزی شده و در این جشنواره‌ها، عمدتاً به فیلم‌ها و بازیگرانی جایزه می‌دهند که رفتاری شیطانی، ضد اسلامی و ضد ایرانی از خود به نمایش بگذارند. رفتارشناسی دست‌اندرکاران جشنواره‌های فیلم سینمایی در غرب، نشان می‌دهد نه تنها آنان برای ادیان الهی و ملت‌های موحد، هیچ‌گونه احترامی قائل نیستند بلکه به هر شکل ممکن تلاش می‌کنند، عناد و ضدیت خود را با اساس دین و دین‌داری آشکار کنند.

در راستای چنین سیاست شیطانی، چندی پیش در قالب یک فیلم سینمایی هتک حرمت امام رئوف، ثامن‌الحجج آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام را در دستور کار قرار داده و با جایزه دادن به بازیگر هویت از دست داده در این فیلم، تصور کردند به اهداف خود که همانا ضربه به اعتقادات ملت مسلمان، مومن و انقلابی ایران است، دست خواهند یافت! اما زهی خیال باطل، نه جوایز سفارشی و تبلیغاتی مستکبرین در جشنواره‌های سیاسی غربی و نه لجن پراکنی عده‌ای طرد شده و بی‌هویت شده، نمی‌تواند ذره‌ای از ارادت مردم ایران به امام رئوف بکاهد.

تصور دشمنان اسلام و ملت ایران آن است که با این نوع اقدامات، می‌توانند به جایگاه امام هشتم در میان مردم و خصوصاً جوانان خدشه‌ای وارد کرده و اعتقاد و باورهای آنان را تضعیف کنند. این نوع تصورات و خیال‌پردازی‌ها، ریشه در جهل و حماقت داشته و آنان به این موضوع و نکته توجه ندارند که در کشور ایران، هم اقوام، مذاهب، جریان‌ها و جناح‌های سیاسی، حول حریم قدس رضوی، به وحدت و یکپارچگی بی‌نظیر و مثال زدنی دست یافته‌اند و هیچ عاملی نمی‌تواند به این رابطه ایرانیان با امام مهربانی‌ها خدشه‌ای وارد سازد. اما در این میان، از شگفتی‌های روزگار آن است که رسانه‌ها و کسانی که برای سرود «سلام فرمانده» یقه پاره کردند، حرف‌ها زدند و از نقض حقوق کودکان گفتند! این بار برای یک فیلم سراسر توهین به اهل بیت پیامبر اسلام (ص) و پیشوای صدها میلیون مسلمان، سوت و کف زدند!

اما همگان خواهند دید که این سوت و کف زدن‌ها و خوشحالی کردن‌ها چند روزی بیش دوام نخواهد یافت و مردم بصیر، انقلابی و عاشق امام هشتم، در شب و روز ولادت با سعادت آن امام رئوف، با شرکت پرشور و نشاط در مراسم‌ها و مجالس میلاد ولی نعمت ایرانیان، جواب همه این بی‌حرمتی‌ها را خواهند داد.

هیأت‌های رزمندگان در سراسر کشور، همگام با تمامی دیگر هیأت‌ها و آحاد مردم و دل‌دادگان امام هشتم، مراسم‌های جشن ولادت این امام عزیز در سال ۱۴۰۱ را با شکوه‌تر از هر سال دیگر برگزار خواهند کرد.

انتهای پیام/ ت ۱۹۳


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا