بین الملل

ترس و وحشت صهیونیست‌ها از عملیات‌های شهادت‌طلبانه در تل‌آویو

ترس و وحشت صهیونیست‌ها از عملیات‌های شهادت‌طلبانه در تل‌آویو

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، تبعات و پیام‌های عملیات شهادت‌طلبانه شامگاه پنج‌شنبه در منطقه «العاد» در نزدیکی تل آویو که با هلاکت سه صهیونیست همراه بود، همچنان مورد بحث و بررسی محافل خبری و تحلیلی است.

به نوشته وبسایت العهد، تأثیرات عملیات العاد در امنیت رژیم صهیونیستی ویرانگر بود و این رژیم را وارد یک دوره نا امنی مستمر کرده و سطح ترس و وحشت صهیونیست‌ها را از امکان تکرار و افزایش چنین عملیات‌هایی را افزایش داده است. به خصوص اینکه این عملیات‌ها در شرایطی صورت می‌گیرد که تجاوزات صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی و دیگر مقدسات اسلامی در فلسطین نیز همچنان ادامه دارد.

العهد در ادامه نوشت که پس از عملیات قهرمانانه اخیر در تل آویو که در شیوه و نتیجه همچون عملیات‌های دیگر بود، مقامات رژیم صهیونیستی نتوانسته‌اند حجم نگرانی خود را کتمان کرده و وحشتی که به هنگام خواب سراغ آن‌ها می‌آید را پنهان کنند.

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم موقت صهیونیستی در این باره از افزایش اینگونه عملیات‌ها ابراز نگرانی کرد و گفت: «آن‌ها آمده‌اند تا ما را بکشند و هدفشان از بین بردن روحیه ماست.» او پس از گفت‌و‌گوها و نشست‌های امنیتی نیز مدعی شد که عاملان این عملیات هزینه سنگینی خواهند داد.

«بنی گانتز» وزیر امنیت رژیم صهیونیستی نیز عملیات «العاد» را خطرناک دانست و گفت که این عملیات تبعات وخیمی برای صهیونیست‌ها دارد. وی افزود: «سازمان امنیت به زودی مسئولین این عملیات را مجازات خواهد کرد.»
 
خاخام «آریه مونک» مدیر انجمن «خانه گرم» نیز در صفحه توئیتر خود نوشت که عملیات شهادت‌طلبانه شامگاه جمعه  موجب وحشت زیادی شده و منطقه العاد را در یک ترس فراگیر نگه داشته است.

«آویگدور لیبرمن» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی نیز در مورد این عملیات گفت: «نباید تسلیم انجام عملیات‌ها در خیابان‌های اسرائیل در روز استقلال شویم و وظیفه ماست تا با دردناک‌ترین ضربات پاسخ داده و احساس امنیت را برای اسرائیلی‌ها باز گردانیم.»

«یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد که شادی صهیونیست‌ها در سالروز نکبت، به یکباره از میان رفت و جای خود را به غم و ترس داد. او عملیات العاد را نگران کننده و ترسناک توصیف کرد.

خاخام «آریه مونک» مدیر انجمن «خانه گرم» نوشت که عملیات شهادت‌طلبانه شامگاه جمعه  موجب وحشت زیادی شده و منطقه العاد را در یک ترس فراگیر نگه داشته است.

«نیر اورباخ» رئیس فراکسیون «یمینا» در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: «روز افتخار ما با درد و اندوه بالایی پایان یافت. می‌دانم که نیروهای امنیتی تا دستگیری عاملان آرام نخواهند نشست.»
 «امیر بوحبوط» خبرنگار نظامی وبسایت عبری‌زبان «والاه» نیز نوشت که نهادهای امنیتی و نظامی از اینکه فلسطینی‌ها عملیات‌های دیگری انجام دهند، در بیم و هراس هستند. او از صهیونیست‌ها خواست تا هوشیار بوده و هرگونه رویداد مشکوکی را گزارش کنند.

در این راستا و در ادامه وحشت صهیونیست‌ها از عملیات‌های استشهادی، به نوشته شبکه ۱۴ عبری‌زبان، «اسحاق یوسف» خاخام معروف رژیم صهیونیستی نیز از شهرک‌نشینان خواسته است تا سلاح حمل کنند. او گفته است: «از هر کسی که مجوز حمل سلاح داشته و سلاح در دست داشته می‌خواهم تا به کنیسه‌ها رفته و از شهرک‌نشینان حمایت کنند.»

افزایش عملیات‌های استشهادی و انفرادی در سرزمین اشغالی در حالی در ماههای اخیر افزایش یافته است که به گفته سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی اخیر خود به مناسبت روز قدس، عملیات‌های انفرادی یک تحول ویژه جدید در مسیر مقاومت فلسطینی است و این عملیات‌ها میزان سستی بنیان‌های امنیتی و ضعف رژیم صهیونیستی را بر ملا کرد و این‌گونه عملیات‌ها یک تحول خطرناک برای رژیم تل آویو محسوب می‌شود، چرا که نه به اتاق عملیات نیاز دارد و نه امکانات ویژه می‌خواهد.

انتهای پیام/م / ۲۴۹


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا