سمنان

تصمیم‌گیری برای فعالیت دانشگاه‌ها و مدارس سمنان با اوج‌گیری کرونا

تصمیم‌گیری برای فعالیت دانشگاه‌ها و مدارس سمنان با اوج‌گیری کرونا

به گزارش یولن از سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان در جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا، از فضاسازی و تبلیغات محیطی انجام‌شده توسط شهرداری‌های استان در مقابله با کرونا قدردانی و اظهار کرد: وضعیت فعلی کرونا در استان نگران‌کننده است و در صورت عدم مراقبت و رعایت پروتکل‌ها، موجب افزایش سیر صعودی و بستری بیماران خواهد شد.‌

وی تصریح کرد: دفتر امور روستایی استانداری از پتانسیل دهیاری‌ها استفاده و تلاش کند تا با تشویق و ترغیب روستائیان، میزان تزریق واکسن به‌ویژه دز سوم افزایش یابد.‌

استاندار سمنان اضافه کرد: کمیته بازرسی ستاد کرونا، میزان رصد و بازرسی‌های خود از واحدها را افزایش داده و از تمام ظرفیت‌های موجود در این زمینه استفاده کند.

هاشمی بیان کرد: آنچه از اهمیت بالایی برخوردار بوده، بحث سلامت مردم است و در این راستا لازم است تا از ظرفیت فضای مجازی استفاده مفید شود.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش نسبت به پیگیری و رصد دقیق رعایت پروتکل‌ها در مدارس اقدام و در صورت ایجاد هرگونه آلودگی، سریعاً اقدام کند.

استاندار سمنان اضافه کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن) در حوزه سلامت و بهداشت به‌ویژه اطلاع‌رسانی و تشویق و ترغیب مردم به رعایت پروتکل‌ها و تزریق واکسن، به کمک دستگاه‌ها آمده و در بحث مبارزه با کرونا کمک و مساعدت کنند.

هاشمی گفت: مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری سمنان مکلف است تا کمیته پشتیبانی ستاد استانی کرونا را تشکیل داده و از تمام ظرفیت‌ها از جمله ظرفیت خیران استان استفاده شود.

وی گفت: برای دانشگاه‌ها و مدارس، اصل بر عدم تعطیلی است؛ اما در صورت ایجاد مشکل و آلودگی، ضرورت دارد تا نسبت به تصمیم‌گیری موردی اقدام شود.‌

استاندار سمنان بیان کرد: لازم است تا در صورت نیاز، امکانات دستگاه‌های دولتی در اختیار حوزه بهداشت و درمان و مدیریت مقابله با کرونا قرار گرفته و مساعدت شود.

هاشمی گفت: با توجه به شیوع کرونا و تغییر وضعیت رنگ‌بندی کرونایی استان، جلسات غیرضروری تعطیل و بر فعالیت کلیه تالارها، باغ‌ها و رستوران‌ها نظارت جدی و کلی شود.

وی بیان کرد: کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا استان سمنان، نسبت به انجام تبلیغات و ارائه راهکارهای مناسب تبلیغی در راستای تزریق دز سوم واکسن، به‌صورت جدی پای کار باشد.

انتهای پیام/۷۴۰۰۲/م/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا