فرهنگ و هنر

تعهدات بیمه‌ای زائران حج ۱۴۰۱ اعلام شد

تعهدات بیمه‌ای زائران حج ۱۴۰۱ اعلام شد

به گزارش یولن، پوشش بیمه‌ای مناسب و کامل برای زائران حج تمتع ۱۴۰۱ و افزایش تعهدات بیمه‌گر نسبت به سال‌های گذشته، یکی از مهمترین اقدامات دست اندرکاران حج و زیارت به حساب می‌آید که سید صادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت نیز در مراسم آموزشی، توجیهی زائران استان تهران در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای بیمه، اظهار داشت: خوشبختانه خدمات بیمه‌ای را به بهترین و کاملترین صورت برای زائران در نظر گرفته‌ایم که نگرانی و دغدغه‌ای در این زمینه وجود نداشته باشد.

قرارداد بیمه‌ای زائران حج تمتع ۱۴۰۱ با بیمه ایران منعقد شده و شروع پوشش بیمه‌ای از ۴۸ ساعت قبل از خروج از کشور تا ۷۲ ساعت پس از ورود به کشور تعیین شده است. بر همین اساس میزان تعهدات در نظر گرفته شده برای پوشش بیمه‌ای زائران حج تمتع اعلام شد که شامل بیمه درمان، عمر، حادثه و مسئولیت بار است.

تعهدات بیمه‌ای؛ بیمه عمر، حوادث و درمان

غرامت فوت به هر علت (عمر زمانی) برای هر یک از بیمه شدگان، مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال(۷۰ میلیون تومان) در نظر گرفته شده که این رقم در آخرین سال اعزام(حج تمتع ۹۸) ۳۵۰ میلیون ریال(۳۵ میلیون تومان) بود.

غرامت فوت ناشی از حادثه هر یک از بیمه‌شدگان نیز در حج امسال مبلغ ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال(۵۳۰ میلیون تومان) است که در حج تمتع قبل مبلغ ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال(۲۶۵ میلیون تومان) در نظر گرفته شده بود.

در صورت فوت بر اثر حادثه هر یک از بیمه شدگان میزان غرامت فوت جمعا ۶ میلیارد ریال (۶۰۰ میلیون تومان) است که این میزان در حج تمتع قبل ، ۳ میلیارد ریال(۳۰۰ میلیون تومان) بود. اما در صورت نقص عضو دائم کلی و جزیی که در اثر حادثه ایجاد شود مبلغ غرامت ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال(۵۳۰ میلیون تومان ) در نظر گرفته شده است که این رقم در حج تمتع قبل مبلغ ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال (۲۶۵ میلیون تومان) بود.

پرداخت هزینه‌های درمانی بستری بیمارستانی و اعمال جراحی عمومی و تخصصی به علت بیماری یا حادثه برای هر یک از بیمه شدگان در حج تمتع امسال رشد یافته به گونه ای سقف آن در حج تمتع گذشته تا سقف مبلغ ۲۷۰ میلیون ریال (۲۷ میلیون تومان) بود که برای قرارداد بیمه حج تمتع ۱۴۰۱ برای هریک از بیمه شدگان تا سقف ۷۰۰ میلیون ریال (۷۰ میلیون تومان) در نظر گرفته شده است.

ضمن اینکه پرداخت هزینه‌های درمان سرپایی و پاراکلینیکی به علت بیماری یا حادثه نیز تا سقف ۷۰ میلیون ریال (۷ میلیون تومان) است که این میزان در تعهد بیمه‌ای حج قبل تا سقف ۲۷ میلیون ریال (۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان) بود.

پوشش بیمه‌ای و تعهدات در قبال بار زائران

پرداخت خسارت بار هر نفر از زائران حج تمتع امسال در زمان رفت تا سقف مبلغ ۱۵ میلیون ریال (یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) است که این رقم در حج تمتع گذشته تا سقف مبلغ ۱۰میلیون ریال (یک میلیون تومان) بود. همچنین پرداخت خسارت بار زائران در طول مدت اقامت و زمان بازگشت در حج تمتع امسال تا سقف مبلغ ۳۵ میلیون ریال (۳ میلیون و ۵۰۰هزار تومان) است که این میزان رقم تعیین شده در حج گذشته تا سقف مبلغ ۳۰ میلیون ریال (۳ میلیون تومان) بود. ضمن اینکه خسارت بار توسط شرکت بیمه گر پس از کسر استهلاک تا سقف تعهدات مربوطه محاسبه و پرداخت می‌گردد.

حداکثر خسارت پرداختی برای دوربین فیلمبرداری و عکسبرداری نیز در حج گذشته تا سقف مبلغ ۱۰میلیون ریال (۱ میلیون تومان) بود که این رقم تا سقف ۲۰ میلیون ریال (۲ میلیون تومان) افزایش یافته است.همچنین برخی کالاهاو موارد همانند؛ وجوه نقد، اوراق بهادار، مدارک شناسایی، طلا و جواهرات و سایر سنگهای قیمتی و زینتی،گوشی تلفن همراه، سمعک، عینک آفتابی و طبی، ویلچر، تجهیزات پزشکی، دندان مصنوعی، خودکار و خودنویس، دارو و مواد غذایی، ساعت، انگشتر، عطروادوکلن، اکو و آمپلی فایرو بلندگو و مشابه آنها، کالسکه و هرچه به عنوان بار بدان اطلاق نشود. پوشش‌های بیمه‌ای ذکر شده برای همه زائران حج تمتع در نظر گرفته شده است.

همچنین مدت پوشش بیمه‌ای از ساعت صفر بامداد ۲ روز قبل از پرواز شروع و تا ساعت ۲۴ سه روز پس از ورود به کشور ادامه دارد. در صورتی که هر یک از بیمه شدگان تا ساعت ۲۴ روز سوم پس از ورود به کشور به بیماری کرونا مبتلا شده (مشروط به ارائه نتیجه تست pcrمثبت) و نیاز به درمان در ایران داشته باشند تحت پوشش هستند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا