سلامت

تغذیه رایگان بین ۴۵ تا ۱۰۰ هزار دانش آموز کرمانشاهی توزیع می‌شود

تغذیه رایگان بین ۴۵ تا ۱۰۰ هزار دانش آموز کرمانشاهی توزیع می‌شود

«فردین یاوری» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار یولن؛ افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده؛ طرح تغذیه رایگان هفته ای ۲ یا سه بار به مدت ۶ ماه بین دانش آموزان دوره ابتدایی با اولویت مناطق کم برخوردار و محروم، حاشیه نشین، مدارس روستایی و عشایری استان توزیع می‌شود.

وی  اضافه کرد: در صورت اجرایی شدن طرح تغذیه رایگان در مدارس کشور؛ تمام دانش آموزان ( همه مقاطع تحصیلی) مناطق هشتگانه آموزش و پررش استان کرمانشاه شامل بیستون، دینور، نوسود، نودشه، گهواره ،ماهیدشت، گواور و باینگان که حدود ۱۰ هزار دانش آموز هستند، به دلیل هم کلاس بودن از تغذیه رایگان برخوردار می‌شوند.

یاوری تاکید کرد: توزیع تغذیه رایگان با اولویت دانش آموزان دوره ابتدایی به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار، روستایی و عشایریی به خاطر اهمیت نقش تغذیه در سلامت و یادگیری آموزش های درسی صورت می گیرد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان کرمانشاه در خصوص شرایط، نحوه و نوع تغذیه دانش آموزان نیز گفت: کارگروهی در استان متشکل از ادارات؛ آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، علوم پزشکی و اداره استاندارد بر کیفیت، نوع تغذیه و شرایط و نحوه توزیع آن بین دانش آموزان تصمیم گیری و نظارت می کنند.

 یاوری در ادامه با اشاره به اهمیت تغذیه دانش آموزان در سلامت و یادگیری مطالب درسی گفت: همه یافته های علمی بر این نکته اذعان دارد که کسانی که تغذیه سالم تری دارند، میزان یادگیری و تعمق آموزش در آنها بیشتر است تا کسانی که از خوراک و تغذیه مناسبی برخوردار نیستند، به همین خاطر وزارت آموزش و پرورش پس از ۱۱ سال تصمیم دارد دوباره برنامه توزیع تغذیه رایگان در مناطق کم برخوردار و دانش آموزان سن حساس را برقرار کند.

وی در پایان پیش بینی کرد: حدقل ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای توزیع تغذیه رایگان در مدارس استان کرمانشاه مورد نیاز باشد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت حدود ۳۷۰ هزار دانش آموز دارد که نصف بیشتر آنها یعنی نزدیک ۱۷۶ هزار نفر در دوره ابتدایی مشغول به تحصیل هستند.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا