بین الملل

تقلای دوباره نتانیاهو برای نزدیک جلوه دادن توافق با عربستان

تقلای دوباره نتانیاهو برای نزدیک جلوه دادن توافق با عربستان

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با شبکه «فاکس نیوز» آمریکا در این باره گفت: ما هر روز به صلح نزدیک می‌شویم و یک فرصت برای تحقق این هدف طی چند ماه آتی فراهم شده است.

وی تاکید کرد: اگر طی این چند ماه به صلح دست نیابیم، به چند سال دیگر موکول خواهد شد.

نتانیاهو ادامه داد: در شرایطی که سران آمریکا، عربستان سعودی و اسرائیل مشتاق دستیابی به نتیجه هستند، احتمال موفقیت افزایش می‌یابد.

نتانیاهو افزود: فلسطینی‌ها باید بخشی از توافق باشند و آنها می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

وی در پاسخ به سوال فاکس نیوز درباره وجود اختلافات در میان اعضای کابینه در مسیر دستیابی به توافق نامه عادی سازی روابط با عربستان نیز تصریح کرد که امنیت رژیم صهیونیستی را به خطر نمی‌اندازد و همه در هر توافق شرکت خواهند کرد.

نتانیاهو در این باره افزود: من با اعضای ائتلاف اختلاف نظراتی دارم؛ اما می‌توانیم بر موانع غلبه کنیم و به موفقیت برسیم. این صلح، کریدوری را از آسیا به اروپا ایجاد می‌کند و من در حال انجام این کار هستم و رسیدن به این هدف امکان پذیر است. می‌توان تاریخ را رقم زد و به یک دستاورد بزرگ به سمت یک خلق یک خاورمیانه جدید و انتقال از اسرائیل به قاره‌های دیگر دست یافت.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره ازسرگیری روابط میان عربستان و جمهوری اسلامی ایران نیز با ابراز خوشبینی گفت: فکر نمی‌کنم سعودی‌ها نظرشان را درباره ایران تغییر دهند.

۳۱۱۳۱۱

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا