آذربایجان غربی

تقویت راهکارهای پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع جرم در دستگاه‌های اجرایی آذربایجان‌‌غربی

به گزارش یولن از ارومیه، ناصر عتباتی در مراسم گرامیداشت سالروز تشکیل سازمان بازرسی کل کشور که عصر روز دوشنبه در سالن جلسات سازمان بازرسی استان برگزار شد، اظهار داشت: مبارزه با مفاسد ادارای و دولتی مهمترین رسالت سازمان بازرسی هست که یک کار مقدس و ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه قسمت اعظمی از کار سازمان بازرسی کاملا تخصصی و فنی هست، گفت: فعالیت سازمان بازرسی یک کار کاملا تخصصی و فنی بوده و باید به سمت تدابیر پیشگیرانه برویم و شفافیت که خود مانع بروز فساد هست را از ادارات بخواهیم.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه اظهار داشت: باید از ظرفیت دانشگاه، روحانیت و سازمانهای مردم نهاد کمک بگیریم و راه‌های پیشگیری از فساد را تبیین و تقویت کنیم. 

وی افزود: باید از ابزارهای علمی و فنی در پیشگیری از فساد نهایت بهره را برد و مراقبت و صیانت از مدیران و مسئولان ادارات در دستور کار بازرسی باشد، چرا که برای این مدیران، مسئولان و کارکنان هزینه‌های زیادی شده و این افراد علم و تجربه گران‌بهایی به دست آورده‌اند و نباید به راحتی آنها را از دست بدهیم و باید به سمت و سویی حرکت کنیم که نیروها را حفظ کنیم.

رئیس شورای قضایی آذربایجان‌غربی در ادامه تاکید کرد: باید منشأ فساد را شناسایی کنیم و از بروز تخلف و جرم جلوگیری کنیم، در اینجا سازمان بازرسی نقش بسیار مهمی دارد و می‌تواند با حکومت در سایه اقدامات بازدارنده و پیشگیرانه را با اقتدار و قدرت نهادینه کند.

عتباتی آگاهی بخشی و آموزش مدیران را  یکی از موارد بسیار مهم در جلوگیری از تخلف و ارتکاب جرم دانست و نشست‌های تخصصی و آموزشی با مدیران را به این منظور باید در دستور کار قرار داد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی با بیان اینکه باید تعقیب کیفری را آخرین اقدام قرار داد، گفت: باید راه‌های بروز و نفوذ تخلف و جرم را بست و از آن جلوگیری کرد.

مقام ارشد قضایی آذربایجان‌غربی از بازرسان و کارکنان سازمان بازرسی خواست تا پرونده‌های مهم و فساد کلان و جرایم سازمان یافته را بیشتر مورد توجه قرار دهند و انرژی خود را در این موارد صرف کند چرا که چیزی که نظام اداری کشور را دچار اختلال کرده و مشکلات اساسی ایجاد می‌کند جرایم سازمان یافته درون سازمانی و فساد کلان اداری هست که باید با قاطعیت و محکم مورد بر خورد قرار گیرند.

رئیس شورای قضایی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه بازرسان را به اینکه با انجام کار فنی و دقیق و با تکمیل دلایل و مستندات و مدارک، کار خود را پیش ببرند، گفت: در این صورت قاضی رسیدگی کننده با اطمینان خاطر و با دلایل و مدارک محکم رای متقن و محکم صادر کند.

مجیدی دادستان مرکز آذربایجان‌غربی هم در این مراسم با بیان جایگاه سازمان بازرسی و حمایت از اقدامات فساد ستیز آن گفت: برخورد با مفسدین از کارهای اولویت‌دار دستگاه قضایی است.

وی ادامه داد: مدیری که از اعتماد مردم سو استفاده می‌کند و مرتکب تخلف و جرم می‌شود، جایگاهی در نظام اداری ندارد و باید با او بر خورد قاطع شود.

مجیدی خطاب به مدیران دستگاه‌های اداری استان هم تاکید کرد که باید مدیر به زیر مجموعه خود نظارت داشته باشد و اموال تحت اختیار آنها را به عنوان امانت بدانند و نگرش ویژه‌ای به این امر داشته باشند.

انتهای پیام/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا