بین الملل

تل آویو در حال بررسی انجام عملیات گسترده در جنین

تل آویو در حال بررسی انجام عملیات گسترده در جنین

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، «عامیر بارلیو» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) مدعی شد که نهادهای امنیتی این رژیم در حال بررسی انجام عملیاتی در شهر «جنین» همچون عملیات «دیوار دفاعی» که در سال ۲۰۰۲ در کرانه باختری انجام شد، هستند.

عملیات «دیوار دفاعی» عملیاتی است که رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۲ و در جریان انتفاضه دوم و پس از عملیات استشهادی یک عضو حماس در شهر «نهاریا» که بیش از ۳۰ کشته و ۱۴۰ زخمی از صهیونیست‌ها در پی داشت آغاز شد؛ در این عملیات ۴۰ روزه بیش از ۴۹۷ فلسیطینی به شهادت رسیده و ۱۴۴۷ نفر دیگر زخمی شدند.

همزان با این سخن وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، نیروهای نظامی این رژیم بامداد امروز نیز وارد بخش شرقی اردوگاه جنین شده و حداقل سه نفر را بازداشت کرده و با خود بردند. از صبح امروز نیز تاکنون طبق گزارش رسانه‌های صهیونیستی، ۱۱ فلسطینی در مناطق جنین و طولکرم در کرانه باختری طی درگیری با نظامیان صهیونیست زخمی شدندذ

همزمان ارتش رژیم اشغالگر قدس با خودروهای زرهی و نیروهای ویژه به شهرک «یعبد» در حد فاصل شهر جنین و طولکرم یورش برده و اقدام به بازرسی خانه به خانه کردند.

روز گذشته نیز مسئولان صهیونیست اعلام کردند که هر گونه ورود و خروج فلسطینیان ساکنان اراضی اشغالی ۱۹۴۸ به جنین چه با پای پیاده و چه با خودرو ممنوع است.

این وقایع پس از آن رخ می‌دهد که شامگاه پنج شنبه هفته گذشته منابع فلسطینی از انجام موفقیت‌آمیز یک عملیات استشهادی در خیابان «دزنگوف»، یکی از بزرگ‌ترین خیابان‌های تل‌آویو، خبر دادند. طبق گزارش رسانه‌ها، در پی این عملیات نه صهیونیست زخمی و سه نفر دیگر کشته شدند.

عامل این عملیات که یک جوان فلسطینی ۲۹‌ساله به نام «رعد فتحی حازم» از اردوگاه جنین بود، صبح جمعه پس از چند ساعت تعقیب و گریز، به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید. این چهارمین عملیات شهادت‌طلبانه در فلسطین اشغالی در حدود یک ماه اخیر بود.

انتهای پیام/م


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا