سلامت

توزیع منابع برای درمان ناباروری در اولویت وزارت بهداشت قرار گرفت

توزیع منابع برای درمان ناباروری در اولویت وزارت بهداشت قرار گرفت

به گزارش روز یکشنبه یولن از وبدا، بهرام عین اللهی در سیزدهمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت افزود: مراکز درمان ناباروری باید مجهز به همه امکانات و خدمات مورد نیاز زوجین باشد و همه امور از جمله آزمایش‌های تخصصی باید در همین مراکز انجام و از ارجاع زوجین به بیرون از مراکز پرهیز شود.

وی با بیان اینکه لازم است وضعیت موجود و برنامه گسترش مراکز درمان ناباروری توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت تهیه شود، گفت: اقدامات تشویقی برای حمایت از مراکز و افراد فعال در درمان ناباروری ضروری است.

وزارت بهداشت با تمام توان پای کار اجرای قانون جوانی جمعیت آمد

فاطمه محمدبیگی رئیس فراکسیون جمعیت مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ضمن تقدیر از وزیر و مدیران وزارت بهداشت در اجرای قانون جوانی جمعیت و تعالی خانواده گفت: همایش‌ها و گردهمایی‌های زیادی در ماه‌های اخیر برای مدیران دانشگاه های علوم پزشکی در مورد اجرای این قانون برگزار شده و خیزش عظیمی در اقناع‌سازی مدیران حوزه سلامت، شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: در قانون جوانی جمعیت و تعالی خانواده، تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت پیش‌بینی نشده بود اما وزارت بهداشت به صورت جهادی و با تمام توان پای کار اجرای این قانون آمده که شایسته تقدیر است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت، زودتر از ستاد ملی جمعیت، قرارگاه جمعیت را تشکیل داد که در ستاد ملی به عنوان موفق ترین دستگاه اجرایی شناخته شده است.

محمد بیگی گفت: همه افرادی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و بیمه پرداز این سازمان هستند، وقتی در معرض بیماری قرار می‌گیرند یا از مرخصی زایمان استفاده می‌کنند، در طول مدت مرخصی زایمان باید تحت پوشش خدمات بیمه‌ای باشند و مدت ۹ ماهه مرخصی آنها  شامل خدمات بیمه و سنوات بیمه‌ای شود.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا